Idén már kétféle kurzus közül választhatnak a jelentkezők: az IT rendszerek működésébe bevezető tananyag mellett már az egyik legnépszerűbb programozási nyelvvel is megismerkedhetnek a tanulni vágyó hölgyek. A Hello IT! for Women sikerének elismeréseként partnerünkkel, az INCO-val tovább bővítjük az együttműködést, és Csehországban is elindítjuk a programot.
Májustól új képzéssel bővül ingyenes oktatási programunk, a nők digitális készségeit fejlesztő Hello IT! for Women. Az idei évben 155 jelentkező kap lehetőséget arra, hogy rendszerezze és rendszeradminisztrátori készségekkel bővítse informatikai tudását az IT Support kurzus keretében. A legújabb kurzus, az IT Automatizáció Pythonnal pedig azoknak szól, akik érdeklődnek a kódolás iránt és már ismerik a számítógépes rendszerek működését, rendelkeznek alapvető informatikai ismeretekkel. A vállalati informatikában egyre nagyobb teret nyerő, felhőalapú automatizálást a világ egyik legnépszerűbb programozási nyelvével összekapcsoló kurzuson további 155 fő vehet részt térítésmentesen. Az itt végzettek előtt többféle képzési és karrierút nyílik meg, például a világszerte munkaerőhiánnyal jellemzett Big Data területén.
„A magasabb szintű digitális tudás a gazdaság egyre több szegmensében a foglalkoztatás alapja, erre felkészülni már nem a jövő, hanem a jelen feladata. A Green Fox támogatja azokat, akik tudatosan tervezik a pályájukat és képezni szeretnék magukat az IT bármely területén. A Hello IT! for Women különösen jó továbblépési lehetőség azok számára, akik a negyvenes éveikben szeretnék jövőbiztossá tenni a karrierjüket vagy kisgyermekes szülőként térnek vissza a munkaerőpiacra. Tapasztalataink szerint a hasonló élethelyzetben lévő hallgatók inspirálják és támogatják egymást, ezért a mentorálás során erre figyelve szervezzük a tanulócsoportokat” – tette hozzá Fachs Anita, a Green Fox Academy vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetője.
A programban olyan nők vehetnek részt, akik betöltötték 18. életévüket, magyarországi lakcímmel rendelkeznek és középszinten beszélnek angolul. A Hello IT! for Women interaktív, angol nyelvű tananyagait a Google dolgozta ki, a résztvevőket pedig a Green Fox magyar mentorai segítik a tanulásban. Emellett személyes készségeket fejlesztő, valamint elhelyezkedést támogató tréninget is biztosítunk számukra. A munka és család mellett, rugalmas időbeosztással 2-4 hónap alatt elvégezhető online kurzusokra 2023. április 9-ig lehet jelentkezni.
A Hello IT! for Women 2021-ben indult Magyarországon a Google.org által támogatott INCO Academy – Work in Tech nemzetközi kezdeményezéshez kapcsolódva, az együttműködés első két évében 830 nő fejlesztette digitális készségeit a Green Fox támogatásával. „A mentorált képzésekre eddig több mint 4000-en jelentkeztek, egy helyre átlagosan öten pályáznak, ami nemzetközi szinten is kiemelkedő arány. Az óriási érdeklődés annak köszönhető, hogy az IT az egyik leginkább válságálló terület, számtalan elhelyezkedési lehetőséget kínál jellemzően átlag feletti fizetéssel, és élen jár a rugalmas foglalkoztatás terén. Az informatikai tudáshoz való hozzáférés kiszélesítése alapvető társadalmi és gazdasági igény, ezért intenzíven dolgozunk azon, hogy minél több nő találja meg a helyét technológiai pozíciókban. Partnerünk, az INCO szintén ezeket az értékeket képviseli, ezért a Hello IT! for Women hazai sikerét látva úgy döntöttünk, hogy Csehországban is elindítjuk a programot, ahol első lépésként 120 nő vehet rész a kétféle kurzuson” - tette hozzá Fachs Anita.
Márciusban csaknem 250 hölggyel ismét elindul a Hello IT! for Women, ami egy kifejezetten nőknek szóló, ingyenes IT-kurzus a Green Fox közreműködésével. Habár a résztvevőknek június végéig kell befejezni a 150+ órás programot, van olyan szorgalmas hallgatónk, aki egy hónap alatt a végére ért. Mi volt a titka? Mennyire találta hasznosnak a programot? Erről mesél most nekünk!
Szeretnétek jobban megismerni partnereinket, akiknél Ti is elhelyezkedhettek a képzést követően? Akkor jó helyen jártok! Az Aliz Community Managerével, Palotás Petrával ültünk le beszélgetni, és kérdeztük arról, hogy milyen munkahely az Aliz, és hogy miért jó náluk dolgozni. Olvasd el cikkünket, és tudj meg többet róluk!
Vállalati partnerünkkel, a Morgan Stanley budapesti központjával együttműködésben kivételes lehetőséget kínáló ösztöndíjprogramot indítunk 2022 áprilisától. A Java Academy corporate bootcamp keretében 15 tehetséges, a Java nyelv és a szerveroldali programozás iránt érdeklődő hallgató térítésmentesen indíthatja újra karrierjét Back-end fejlesztőként.
Hogyan adható nagyobb lendület egyszerre az IT fejlesztéseknek és a HR folyamatoknak, annak ellenére, hogy ez a terület munkaerőhiánnyal küzd? Mivel hidalható át, ha cégspecifikus technológiára felkészült, azonnal projektre állítható szakemberekre van szükség, a lehető leggyorsabban? A szoros vállalati együttműködésben megvalósuló, speciális készségeket biztosító corporate bootcamp ezekre a kihívásokra ad választ.
Az informatikai vállalatok esetében tapasztalt növekedési kényszer napjainkra a munkaerőpiacon érezteti hatását. A nők aktív bevonása az IT szektorba nem csupán a szakemberhiány enyhítésében játszhat kiemelkedő szerepet, de hozzájárulhat a sokszínűbb munkahelyi közösség kialakításához, serkentve a csapatmunkát és a produktivitást.
The popularity of low-code platforms is increasing in the whole world, and the demand for experts in this field is growing rapidly. Nikolett Tarjáni-Dobos left her dietician career to become a software developer and has been working as a low-code programmer in Germany for almost 2 years. She first heard about this field when she was looking for a job. Yet, she now feels lucky that this became her new career. But what does a low-code developer do and how does a working day go? We asked Niki about these topics as well as about the misconceptions around low-coding.
“Someone stole some code from Python God, please help me find it!” - Fanni Fulmer, the storyteller girl, presented her Friday demo tasks at Green Fox embedded in stories after abandoning her career as a nursery-teacher and becoming a programmer. She said it feels good to get a few smiles out of the JavaScript class after a grueling weekend.
Barnabás Kádár got into coding as a social scientist because he wanted to find a STEM job. Since then, he has become an experienced Data Engineer and now teaches Python programming himself. What does a Data Engineer do, what skills does he need and who should choose this career path? Learn more about Data Engineering through Barni's story!
The lack of IT professionals has been a problem in Hungary for decades now. Péter Bogyó, editor of HRTV and Anita Fachs, the head of the Hungarian operation of Green Fox Academy, sat down for an interview and talked about the current IT market trends and possible solutions to the issues facing it. We have summarized the most important bits of the in conversation below.
The pressure for growth experienced by IT companies is now having an impact on the labour market. The active involvement of women in the IT sector can not only play an important role in alleviating skills shortages; it can also contribute to the development of a more diverse workplace, stimulating teamwork and productivity.