Pulicorn podcast - 2021.11.16.
RTL Klub Híradó - 2020.02.10.
Hiába emelkedtek másfélszeresére a bérek az elmúlt hat évben, a magyarok háromnegyede úgy érzi, nem javult a pénzügyi helyzete - a GKI reprezentatív felmérése alapján. A Gazdaságkutatónál azt mondják, az inflációnál jobban nőttek a családok többségének a kiadásai. Ráadásul a munkavállalók egy része csak papíron kapott magasabb fizetést szerintük.
Balance and Bloom vlog - 2020.02.07.
A gyorsan változó világban nem lehet megélni abból a tudásból, amit 10-15 éve szereztünk. Emiatt sokan küzdenek karrierválsággal. Nem tudják, hogy hol és hogyan keressék a megoldást. Langmár Péter, a Green Fox Academy egyik társalapítója is egy elképesztő karrierutat járt be az elmúlt években. Ebben az interjúben mesél a tapasztalatairól és arról, hogyan segít a cégük azoknak, akik egy kicsit elveszettnek érzik magukat egy karrier krízis kellős közepén.
RTL Klub Híradó - 2019.10.31.
Az informatikusok már több mint bruttó 600 ezer forintot, az egészségügyi dolgozók viszont még 240 ezret sem keresnek havonta - átlagosan. Fokozódott a különbség a KSH friss adatai alapján. Az első félévben 10 és fél százalékkal nőtt az országos átlagbér, de az oktatásban dolgozók csak 3 és fél százalékkal kaptak többet. A GKI szerint a közalkalmazottak fizetése leszakadóban van.
RTL Klub Reggeli - 2019.07.30.
Sokan olyan szakmában dolgoznak gyerekvállalás előtt, amibe egy kisgyerek mellett lehetetlen visszatérni. Nekik tud segítséget nyújtani az Academy4Moms, ahol jó elhelyezkedési lehetőséget kínáló szakmát, programozást tanulhatnak az anyukák, miközben modern magánbölcsiben vigyáznak a kisgyerekükre.
RTL Klub Reggeli - 2018.07.23.
ATV Start Plusz - 2018.01.15.
Index Video - 2018.01.05.
Több tízezer programozó tudna azonnal munkába állni, de szinte lehetetlen ma képzett munkaerőt találni. Néhány magáncég rárepült a témára és letarolták a piacot, mire az állam is észbe kapott. Ez utóbbit a korszerűtlenség és a hozzáértés hiánya jellemzi. Diákok panaszkodnak az állami képzésre, ezért összehasonlítottuk, mit kínál a magánszektor, és mit az állam.
Tovább az index.hu-raHÍR TV Hírvilág - 2017.09.22.
Akkora az informatikushiány, hogy a programozókat már az iskolapadból elviszik a cégek. A piacon már megjelentek a néhány hónapos gyorstalpalók; ezek végzettséget nem adnak, tanulóik mégis azonnal találnak munkát. Jelenleg mintegy 22 ezer informatikus hiányzik a magyar munkaerőpiacról.
Tovább a hírtv.hu-raRTL Klub Híradó - 2017.08.22.
Több mint másfélszer annyi keresnek a budapestiek, mint a békés megyében élők. Az átlagfizetések közötti különbség meghaladja a 150 ezer forintot, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat tavalyi évről szóló összesítése szerint. 19 megyéből mindössze 2-ben és a fővárosban keresnek jobban az országos átlagnál
Tovább a RTL MOST-raNapról napra több az üres álláshely Magyarországon. A nehéz helyzetben lévő informatikai szektor legalább 22 ezer szakembert tudna azonnal felvenni, de nincs kit. Az oktatás elavult, kevesen akarnak informatikusnak állni, pedig már kezdőként is nettó 200 ezer fölött lehet keresni. Mit lehet kezdeni a milliárdokba kerülő munkaerőhiánnyal?
Tovább a RTL MOST-raTV2 Mokka - 2016.08.02.
Jelenleg Magyarországon rendkívül sok iparágban van súlyosabb munkaerőhiány. Egy azonban mégis kiemelkedik a többi közül, ez pedig az informatikai szektor. Egy új kezdeményezésnek köszönhetően néhány hónap alatt informatikai szakemberekké képezhetjük magunkat mindenféle felsőoktatási és egyéb végzettség feltétele nélkül. A Mokka vendégei volt a témában Körözsi Tamás oktatási szakértő és Kőrössy Daniella Junior szoftverfejlesztő.
Tovább a tv2.hu-raRTL Klub Híradó - 2016.07.04.
Kétszer annyi a betöltetlen álláshely Magyarországon, mint 4 évvel ezelőtt - értesült a Világgazdaság. Informatikusból például egy kisvárosnyi szakembert, 22 ezret keresnek. A munkaügyi államtitkár szerint beérett a kormány gazdaságpolitikája, végre a munkaadók futnak a dolgozók után.
Tovább a RTL MOST-raA programozás és gazdasági háttér kombinációja igazi jolly joker az IT-ban. Válts karriert 4,5 hónap alatt, álláslehetőséggel. Aki gondolkodott már azon, hogyan válthatna egy stabilan versenyképes iparágba, és komolyan érdeklődik az informatika iránt, annak érdemes jelentkeznie a Green Fox Academy Microsoft technológiákra specializált IT képzésére.
A pandémia az IT szektorban is jelentős változásokat hozott, amelyek közül a low-code fejlesztés előretörése talán az egyik legizgalmasabb új trend. A felgyorsult digitalizáció ugyanis minden eddiginél hatékonyabb fejlesztési folyamatokat igényel, amire a low-code adhat választ. A legfrissebb adatok szerint a low-code piac a 2019-es 10,3 milliárd dollárról 2030-ra elérheti a 187 milliárd dollárt.
Kreatív, biztos karrierlehetőséget keresel? 2022-ben érdemes az IT új irányait is számításba venned. A pandémia az IT-szektorban is jelentős változásokat hozott, amelyek közül a low-code fejlesztés előretörése talán az egyik legizgalmasabb új trend. A felgyorsult digitalizáció ugyanis minden eddiginél hatékonyabb fejlesztési folyamatokat igényel, amire többek között a rohamosan gyarapodó low-code piac ad választ. Ez persze új lehetőségeket is rejt nemcsak a vállalatoknak, de azoknak is, akik az IT felé kacsintgatnak.
Több tízezer informatikus hiányzik a magyar piacról, a cégek akár leendő munkavállalóik képzését is hajlandóak fizetni. A Green Fox Academy vezetője szerint egyre nagyobb az igény a céges tanfolyamok szervezésére, de sokan választják a munka mellett végezhető, részidős programozóképzést is.
Új kurzusokkal és online is végezhető tanfolyamokkal bővítette szolgáltatásait a piac három meghatározó, programozóképzést végző cége, és jövőre továbbfejlesztik portfóliójukat. A Green Fox Academy is folytatta idén képzési palettájának bővítését, ennek eredményeként jelentős növekedést ért el.
A 185 magyarországi díjazott háromnegyede már évek óta birtokolja a Szerethető Munkahely címet, 8 cég pedig immáron 5. alkalommal kapta meg a díjat, ők a BOOKR Kids, az Infosector, a PV Napenergia, a Számlázz.hu, a UXstudio, az Emarsys-Technologies Kft., a Green Fox Academy és a Webtown.
Azokat a cégeket jutalmazták idén is a Szerethető Munkahely díjjal, amelyeket a szavazók a legvonzóbbnak találtak. A tavalyi 1100 nevezőhöz képest, most 1600 munkahely mérettette meg magát, idén nemcsak magyarországi, illetve erdélyi cégek, de Románia más részén működő vállalatok is indultak a versenyen.
Hogyan kezelik a HR-esek a megfelelő informatikai szakemberek hiányát? Hogyan vonják be a nőket a digitális szakmákba? Mit tesznek a cégek a megfelelő szakemberek megtalálása, vagy épp képzése érdekében? Az aktuális oktatási és informatikati trendek mellett többek között ezek a kérdések merültek fel a HRTV Fachs Anita operatív igazgatónkkal készült interjújában.
Az informatikai vállalatok esetében tapasztalt növekedési kényszer napjainkra a munkaerőpiacon érezteti hatását. A nők aktív bevonása az IT szektorba nem csupán a szakemberhiány enyhítésében játszhat kiemelkedő szerepet, de hozzájárulhat a sokszínűbb munkahelyi közösség kialakításához, serkentve a csapatmunkát és a produktivitást. A Green Fox Academy esetében a piaci átlaghoz képest biztatóbb a helyzet, ugyanis a bootcamp képzéseken 25%-a női hallgatók aránya.
Továbbra is kevés nő dolgozik az IT-szektorban, de vajon mennyire kevesen, és mi az oka annak, hogy a jövő fejlesztéseiben még mindig ennyivel kevesebb nő vesz részt, mint férfi? A sikeres karrierváltást, majd gyors előrelépési lehetőséget kínáló, de hosszabb ideig nagyon koncentrált tanulást igénylő bootcamp képzéseken stabilan 25% a női hallgatók aránya. A junior szoftverfejlesztő képzések mentorai úgy tapasztalták, hogy a programozáshoz kapcsolódó hard skillek elsajátításában nincs különbség nők és férfiak között.
Az idén négyszeres volt a túljelentkezés a Green Fox Academy junior szoftverfejlesztő képzésein a korábbi évekhez képest, míg a részmunkaidős, munka mellett végezhető képzés iránti érdeklődés megduplázódott– mondta Fachs Anita, a Green Fox Academy magyarországi vezetője.
Feltámadt az informatikusokat képző vállalatok piaca, volt olyan cég, amelynél négyszeres volt a túljelentkezés, miután ezzel a szakmával már a kezdők is csinos fizetést vihetnek haza. A Green Foxnál végzettek átlagosan bruttó 450 ezer forintos fizetést kapnak a képzés utáni első munkahelyükön, de az alumnikutatásuk szerint a három-négy éves tapasztalattal rendelkezők már a bruttó 840 ezret is megkeresik.
A munkaadók egyre inkább igénylik a saját technológiájukra felkészített, azonnal projektre állítható szakembereket, ennek az elvárásnak a teljesítése pedig új utakat nyit a vállalati együttműködésre alapozott, speciális készségeket nyújtó képzésekben. Ezek a képzési formák már a cégek egyedi igényei szerint kidolgozott tananyagra épülnek.
Augusztus 9-ig lehet jelentkezni a 100 százalékban államilag támogatott informatikusképzésre, amelyet az Újratervezés Programban második alkalommal indított el idén nyáron az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM). A Codecool, a Green Fox Academy, a PROGmasters és a Training360 közös közleménye szerint a programot sikeresen teljesítők jövő tavasszal informatikusként válthatnak karriert. A képzések résztvevői szabad felhasználású, nullaszázalékos kamatozású diákhitelt is igényelhetnek megélhetési költségeik fedezésére.
Az Újratervezés Program első szakasza – az augusztusban induló, 4 hetes informatikai alapozó képzés – 10 ezer résztvevő digitális készségeinek fejlesztését szolgálja, hogy a jelentkezők felmérjék, mennyire áll közel hozzájuk az IT világa, és megismerjék többek között a Windows operációs rendszer működését, valamint a webfejlesztés alapjait. Az alapképzést sikeresen teljesítők közül több mint félezer támogatott kezdheti meg idén ősszel az Újratervezés Program második, csaknem 4 hónapig tartó struktúraváltó szakaszát.
Augusztus 9-ig lehet jelentkezni a 100 százalékban államilag támogatott informatikusképzésre, amelyet az Újratervezés Programban második alkalommal indított el idén nyáron az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM). A Codecool, a Green Fox Academy, a PROGmasters és a Training360 közös közleménye szerint a programot sikeresen teljesítők már jövő tavasszal informatikusként válthatnak karriert.
A képzések résztvevői szabad felhasználású, nullaszázalékos kamatozású diákhitelt is igényelhetnek megélhetési költségeik fedezésére. Az Újratervezés program első szakasza – az augusztusban induló, négyhetes informatikai alapozó képzés – tízezer résztvevő digitális készségeinek fejlesztését szolgálja, hogy a jelentkezők felmérjék, mennyire áll közel hozzájuk az IT világa, és megismerjék többek között a Windows operációs rendszer működését, valamint a webfejlesztés alapjait.
Legtöbben a kiégés előtt állnak az eredeti szakmájukban, amikor az IT szektor felé fordulnak, derül ki a Green Fox Academy végzett hallgatói között folytatott felméréséből. Az alumni kutatás azt is megerősítette, hogy a bootcampet sikeresen elvégző hallgatók nagy része az IT szakmában eltöltött második év után már középszintű pozícióban dolgozik, a senior beosztás eléréséhez pedig 3-5 év tapasztalat szükséges. Ezzel együtt a havi jövedelem is dinamikusan nő, és a harmadik évben átlépi a nettó félmillió forintos határt.
„Magyarországi junior programozó képzéseinken 2016 óta 800 IT szakember végzett, az őket megkérdező alumni kutatásunkban arra voltunk kíváncsiak, hogy a munkaerőpiacon ténylegesen elérhető lehetőségek igazolták-e a korábbi elvárásaikat. Képzéseinket folyamatosan aktualizáljuk és fejlesztjük, választ adva a technológia szünet nélküli fejlődésére, valamint a vállalatok igényeire. A felmérés megerősített minket abban, hogy az általunk összeállított program versenyképes tudást biztosít, és az IT szakma iránt érdeklődő karrierváltók valós munkaerőpiaci lehetőségekkel találkozhatnak”– mondta Fachs Anita, a Green Fox Academy magyarországi vezetője.
Vállalati szolgáltatásainak és IT képzéseinek népszerűsítésével bízta meg a Mantra Communicationt a szuperintenzív bootcamp képzéseket Magyarországon meghonosító Green Fox Academy. „Folyamatosan keressük azokat a megoldásokat, amelyekkel innovatív választ adhatunk a munkaerőpiac aktuális igényeire. Képzéseink és rugalmas vállalati szolgáltatásaink népszerűsítéséhez az ideális partnert a Mantra csapatában találtuk meg, akik átfogó szemléletmódjukkal, kreativitásukkal és minden részletre kiterjedő odafigyelésükkel győztek meg minket” – mondta Fachs Anita, a Green Fox Academy magyarországi operatív vezetője.
A digitalizáció során egyre több olyan munkahely jön létre, ahol elvárás a legalább alapszintű programozói, kódolói tudás. Mivel sokan szeretnének elhelyezkedni ilyen területen, úgy gondoltuk, az alapítvány hídszerepet tölthet be a vállalati partnerek, képzőintézmények és a munkavállalók között. A Green Fox Academy és a Microsoft Magyarország közreműködésével induló ingyenes kurzus az első lépések megtételében nyújt segítséget az álláskeresőknek és karrierváltóknak.
Nőknek indít ingyenes online informatikai képzést júliusban a Green Fox Academy – a Hello IT! for Women kurzuson összesen 300 résztvevő szerezhet piacképes tudást. A program több mint 150 órányi tananyagát a Google szakemberei fejlesztették ki. A Green Fox Academy mentorai segítik a hallgatókat, pszichológusai készségfejlesztő tréninggel és elhelyezkedést támogató workshoppal egészítik ki a tanultakat.
Egy közepes városnyi ember, negyvennégyezer fő hiányzik az IT-szektorból Magyarországon. A krónikus informatikushiány nem új jelenség, a cégek évek óta lasszóval fogják a szakembereket. Erre tett rá egy lapáttal a koronavírus, amely jelentősen felpörgette a digitalizációt és az automatizációt, az egyetemek és a gyorstalpaló bootcamp-képzéseket szervező cégek együttesen sem tudnak annyi programozót kinevelni, amennyire a gazdaságnak szüksége lenne.
A Green Fox Academy MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a kurzus a Work in Tech nemzetközi program része, és nőket segít abban, hogy saját vállalkozásukat digitális alapokra helyezzék, új karriert indítsanak vagy megalapozzák további tanulmányaikat az informatika területén.
A Hello IT! for Women kurzus jó lehetőséget nyújt 300 magyar nőnek arra, hogy most térítésmentesen, az otthonukból bekapcsolódva, mentorok támogatásával szerezzenek erős felhasználói és rendszeradminisztrátori képességeket. A Green Fox Academy programozóiskola minden nőnek ajánlja a részvételt, aki digitális alapokra szeretné helyezni vállalkozását, jövőbiztos területen szeretne elhelyezkedni vagy stabil tudásra szeretné építeni további informatikai tanulmányait.
A Green Fox Academy árbevétele a 2019-es 542,5 millió forintról 517,8 millióra esett, az adózott eredménye 61,8 millió forintos veszteséget mutat, de magyarországi tevékenységének adózott eredménye 30 milliós nyereség volt – közölte a Világgazdasággal Bárdos Kristóf, a Green Fox Academy társalapítója és ügyvezetője. A cég tavaly tovább terjeszkedett külföldön, így Csehország mellett Szlovákiában is megjelent. A nemzetközi terjeszkedés egyre jobban beérik, az online oktatásnak köszönhetően új lendületet is kapott.
A Google bejelentette új kezdeményezését, melynek célja a digitális átalakulás, valamint a koronavírus-járvány utáni gazdasági fellendülés elősegítése. A „Grow Hungary with Google” névre keresztelt program keretében a vállalat és partnerei eszközöket, programot, speciális útmutatót és együttműködést kínál vállalkozók, startupok és magánszemélyek támogatására.
Bár a koronavírus-járvány felgyorsította a digitalizációt, még bőven van hova fejleszteni a magyarok digitális ismereteit. A Google partnereivel együtt ebben segít vállalkozóknak, startupoknak és magánszemélyeknek, hogy felpörgeti az 5 évvel ezelőtt indított Grow with Google oktatási programot.
Megférnek egymás mellett a felsőoktatás informatika képzései és a programozói képzések? A válasz ugyanannyira összetett, mint amilyen összetett tudást adhat a két képzés egymás mellett. Mekkora a munkaerőhiány a területen és hogy alakul a munkaerőpiacra éppen kilépők száma? Az automatizáció, és a mesterséges intelligencia térnyerése miatt pedig további pozíciók nyílnak a low code területeken, amelyek betöltése a következő évek egy újabb kihívása lehet. Reálisan látják a Z generációs IT-s pályakezdők az értéküket vagy túl sokat akarnak? Az IT utánpótlás kérdését járták körbe az április 15-ei HR Festen a Zyntern.com Állásportál, a Green Fox Academy és a WHC szakmai képviselői.
Szerzőnk végigcsinálta a Green Fox Academy programozóiskola háromhetes, a járvány miatt szakmaváltáson gondolkodókat célzó kurzusát, hogy elmesélhesse, milyen a gyakorlatban kódolást tanulni. Tényleg programozóvá lehet válni három hét alatt?
Ritkán esik róla szó, pedig fontos téma: a vállalatok számára felértékelődtek azok a soft skillek és az a tudás, amelyekkel az IT-területen dolgozó nők, köztük a kisgyermekes anyák hozzájárulnak egy vállalat sikeréhez. Milyen előnyt jelenthet ez a munkaadók és a munkavállalók számára, és hogyan aknázhatják ki okosan az ebben rejlő lehetőségeket? A téma feldolgozására online eseményt szervezett a Green Fox Academy, ahol esett szó sikeres karrierváltásokról, és körbejárták a másik oldal, a munkaadók tapasztalatait is.
Ha olyan szektort keresünk, amely a pandémiás időszakban is szédítő sebességgel bővült, valószínűleg az informatikai terület kerülne ki abszolút győztesként. A magyar munkaerőpiacról jelenleg közel 44 000 IT-szakember hiányzik. A COVID-hatás ráadásul jelentősen felpörgette a digitalizációt és az automatizációt is, így még inkább égető kérdés az utánpótlás a HR-szakemberek és cégvezetők körében.
Vajon hatékonyabb egy magáncég kezdőknek szánt programozótanfolyama a járvány elején meghirdetett állami képzésnél? A Green Fox Academy, a Microsoft és a HTTP Alapítvány háromhetes mentorált kurzusán olyan feszes tempót diktáltak, amellyel a klasszikus oktatásban felnőttek nehezen tudnak lépést tartani. Az is kiderült, hogy a “konzerv” tananyag is lehet hatékony mentorálással támogatva, nem szükséges az állandó tanári jelenlét.
A Now Technologies a legígéretesebb startup, a Bitrise pedig a legjobb scale-up Magyarországon 2021-ben. A StartUp Online TOP 15 rangsorai közösségélénkítő kampány keretében és egy neves zsűri szavazásának eredményeképpen álltak össze.
Fokozódott a vállalatokra irányuló nyomás, hogy technológiai fejlesztéseiket gyorsan és eredményesen valósítsák meg. Mindez az IT szektort jellemző munkaerőhiánnyal együtt a meglévő erőforrások jobb kihasználására és speciálisan a célhoz rendelt megoldások alkalmazására ösztönzi a cégeket világszerte. A szuperintenzív IT képzéseket Magyarországon meghonosító Green Fox Academy új, rugalmas vállalati szolgáltatásokkal reagál a megváltozott körülményekre.
A megfelelő digitális tudás hiánya nemcsak a gazdaság versenyképességét, de a munkavállalók szintjén a foglalkoztathatóságot is veszélyezteti. A Green Fox Academy, a HTTP Alapítvány és a Microsoft február 1-jén indított közös programjának célja, hogy felkészítse az embereket a digitalizálódó munkaerőpiac kihívásaira azzal, hogy széles körben hozzáférhetővé teszi az alapszintű programozási tudást.
A megfelelő digitális tudás hiánya nemcsak a gazdaság versenyképességét, de a munkavállalók szintjén a foglalkoztathatóságot is veszélyezteti. A Green Fox Academy, a HTTP Alapítvány és a Microsoft február 1-jén indított közös programjának célja, hogy felkészítse az embereket a digitalizálódó munkaerőpiac kihívásaira azzal, hogy széles körben hozzáférhetővé teszi az alapszintű programozási tudást.
Közös programot indított a Green Fox Academy, a HTTP Alapítvány és a Microsoft annak érdekében, hogy felkészítse az embereket a digitalizálódó munkaerőpiac kihívásaira azzal, hogy széles körben hozzáférhetővé teszik az alapszintű programozási tudást.
A Green Fox Academy, a HTTP Alapítvány és a Microsoft február 1-jén indított közös programjának célja, hogy felkészítse az embereket a digitalizálódó munkaerőpiac kihívásaira azzal, hogy széles körben hozzáférhetővé teszi az alapszintű programozási tudást. Ennek érdekében az ingyenes #MyFirstApp Coding Camp nevű kurzus magyar nyelven érhető el, ezzel a most induló program az egyik legnagyobb belépési korlátot bontja le.
Az automatizáció és big data fogja formálni 2021-ben az üzleti világot, ami megmutatja, hogy ezen a területen egyre inkább azok tudnak érvényesülni, akik IT tudással is rendelkeznek. Az IBS Nemzetközi Üzleti Főiskola és Green Fox Academy programozó bootcamp közös, IT és üzleti adatelemzés mesterképzése kifejezetten erre az igényre ad választ.
Manapság már egyáltalán nem ördögtől való gondolat a karrierváltás a harmincas vagy a negyvenes, de akár még az ötvenes éveikben járók számára sem, épp ellenkezőleg: egyre gyakrabban hallani olyan középkorú munkavállalókról, akik korábbi hivatásukat feladva sikeresen kezdtek új szakmát. Joggal merül fel a kérdés, hogy kiváltható-e a több éves egyetem egy féléves intenzív képzéssel.
Have you been thinking about making the transition to a tech career, but still need the skills to get you there? In the bootcamps, you can learn more than you ever have in a short period of time. You can build strong foundations for coding. A good bootcamp will not only educate you, it will support you. Students are supported by their classmates, teachers, mentors, and career services to ensure their success.
Az új felnőttképzési törvény szerint azok a képzések lehetnek áfamentesek, amelyek megfelelnek a szakképzésért felelős miniszter által elfogadott és nyilvánosságra hozott programkövetelményeknek, valamint megkapták egy felnőttképzési szakértő előzetes minősítését.
Az új felnőttképzési törvény szerint azok a képzések lehetnek áfamentesek, amelyek megfelelnek a szakképzésért felelős miniszter által elfogadott és nyilvánosságra hozott programkövetelményeknek, valamint megkapták egy felnőttképzési szakértő előzetes minősítését. A Green Fox Academynek mind Java, mind JavaScript kurzusai teljesítették a feltételeket, így a novemberben induló szuperintenzív képzések már áfamentesen lesznek elérhetők a hallgatók számára.
Tavaly is felkerült toplistánkra az ambiciózus, céltudatos, fiatal CEO. Neve valószínűleg felmerül, ha programozó- vagy bootcamp-képzésről esik szó. Idén, hat helyet javítva, a tizenegyedik helyen végzett a ranglistánkon, nem is meglepő, hiszen a tavalyi évben is komoly sikereket könyvelhetett el az általa vezetett Green Fox Academy.
Egy életre szól a jogászi karrier? Vannak akik szerint igen, mások azonban nem így gondolják, és néhány év jogászi munka után szakmát váltanak. Mi vezet egy ilyen döntéshez, és milyen nehézségekkel kell megküzdeni az út során? Elsőként dr. Németh Istvánnal beszélgetünk, aki egy rövidebb jogászi pályafutás után mindent kockára téve váltott, és szoftverfejlesztőként kezdett el dolgozni.
Csúcsokat döntöget az informatikushiány, nem csak Magyarország, de az egész kontinens küzd ezzel a problémával. Szakértők szerint vannak még tartalékok a társadalomban, azaz lehetne még találni "képeznivaló" szakembereket, csak el kell velük hitetni, hogy képesek rá.
Csúcsokat döntöget az informatikushiány, nem csak Magyarország, de az egész kontinens küzd ezzel a problémával. Szakértők szerint vannak még tartalékok a társadalomban, azaz lehetne még találni "képeznivaló" szakembereket, csak el kell velük hitetni, hogy képesek rá.
Budapest and Prague-based Green Fox Academy, a bootcamp that aims to turn non-programmers into programmers in four months and then help them find a job, has landed around €1.3 million from Impact Ventures, a social impact fund.
A programozóképzések iránt is érezhetően megnőtt a kereslet, ugyanakkor a válság miatt nehéz helyzetbe kerülők a finanszírozási szempontból biztonságos, kiszámítható megoldásokat keresik. A piaci igényre reagálva a Green Fox Academy a hazai programozóképzések piacán elsőként jövedelemarányos utófinanszírozási formát vezetett be.
A digitalizáció felgyorsulásának köszönhetően 2020 év végére átmenetni megtorpanás után újra fellendülhet az IT szektor. A programozóképzések iránt is érezhetően megnőtt a kereslet, ugyanakkor a válság miatt nehéz helyzetbe kerülők a finanszírozási szempontból biztonságos, kiszámítható megoldásokat keresik.
A Green Foxnál nemcsak a fizetések, hanem minden szerződés és pénzügyi adat is transzparens. Igyekeznek teal szervezetet építeni, és a holakrácia módszerét használják. De hogy kell elképzelni egy olyan szervezetet, ahol minden transzparens, és vajon mindenki képes-e arra, hogy holakráciában dolgozzon?
450 millió forintos befektetést biztosít az Impact Ventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. a Green Fox Academynek. Az Impact Ventures egy impact (társadalmi hasznosságú) befektetési alap, amely kifejezetten olyan szociális vállalkozásoknak nyújt kockázati tőkét, amelyek az üzleti eredmények mellett pozitív társadalmi hatást fejtenek ki. A mostani befektetés az egyik legnagyobb régiós dedikált impact befektetés.
„Nagyon vegyes területekről érkeznek hozzánk a jelentkezők. Már PhD-s asztrofizikus is tanult nálunk, de orvosok és fizikai munkások is” – ismerteti Bárdos Kristóf, a Green Fox Academy programozóiskola társalapítója. Egy jól kereső, biztos karrierutat ígérnek a jelentkezőknek, azonban figyelmeztet: aki csak a jó fizetésért szeretne programozó lenni, az inkább bele se kezdjen. Ki a tökéletes programozó jelölt? Milyen próbákat kell kiállnia? Hogy fog kinézni a szakma jövője? A társalapító beavatta a Makronómot az IT világ rejtelmeibe.
A tőkéből folytatnák a külföldi terjeszkedést és utólagos finanszírozási formákat vezetnének be. A régió egyik legnagyobb társadalmi hasznosságon alapuló befektetését kapta a programozóiskola.
450 millió forintos befektetést biztosít az Impact Ventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. a Green Fox Academynek. Az Impact Ventures egy impact (társadalmi hasznosságú) befektetési alap, amely kifejezetten olyan szociális vállalkozásoknak nyújt kockázati tőkét, amelyek az üzleti eredmények mellett pozitív társadalmi hatást fejtenek ki. A mostani befektetés az egyik legnagyobb régiós dedikált impact befektetés.
Közzétette a hazai bootcampeken végzett auditjának eredményeit az IVSZ, az ellenőrzött számok alapján a végzett hallgatók elsöprő többsége sikeresen talál munkát az IT szegmensben - sokuk korábbi fizetését jelentősen meghaladó bérezés mellett.
Közös képzést indít az IBS és a Green Fox Academy: az egyéves IT és üzleti adatelemzés mesterképzés az első olyan program a régióban, ami egyesíti az egyetemi és bootcamp képzések erősségeit.
Egyedülálló közös képzést indít az IBS és a Green Fox Academy: az egyéves IT és üzleti adatelemzés mesterképzés az első olyan program a régióban, ami egyesíti az egyetemi és bootcamp képzések erősségeit. A programra mindazon BSc-diplomások jelentkezését várják, akik felkészülnének a munkaerőpiac technológiavezérelt gyors, de annál radikálisabb átalakulására.
"Rendszeresen belefutottunk abba, hogy azzal az elvárással jelentkezik valaki, hogy ő csak befizeti az egymillió forint plusz áfás tandíjat, és három hónappal később a kezébe nyomunk egy bruttó egymilliós munkaszerződést. Nem így működik a piac" - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjújában Langmár Péter, a Green Fox Academy társalapítója, akivel beszélgettünk többek között a magyar bootcamp világról; az egyetemi, illetve kodóiskolák alapvetően eltérő tanítási módszertanáról; a karrierváltás nehézségeiről; de arról a messiásvárásról is, amit sokan tanúsítanak a programozással kapcsolatban.
#Stayathome Coding Camp néven ingyenes programozókurzust indít a Green Fox Academy azoknak, akik tanulással töltenék a koronavírus miatt felszabadult idejüket, és szívesen elkészítenék első saját webalkalmazásukat.
Ingyenes kurzust indít Magyarország első szuperintenzív programozó bootcampje azoknak, akik tanulással töltenék a koronavírus miatt felszabadult idejüket, és szívesen elkészítenék első saját webalkalmazásukat. A háromhetes képzésre azokat is várják, akik már régóta bele akarnak kóstolni a tech világába, vagy akár egy ideje karrierváltáson is gondolkodnak, de előbb kipróbálnák magukat, mennyire való nekik egy bootcampképzés.
Stayathome Coding Camp néven háromhetes ingyenes programozóképzés indul azoknak, akik tanulással töltenék ki a koronavírus járványból adódó, hirtelen jött szabadidejüket, és szívesen elkészítenék első saját webalkalmazásukat.
A fizetések és rugalmas lehetőségek tekintetében is az IT a legerősebb szektor jelenleg, többek között ezért jelent jó karrierutat a kisgyermekes anyukák számára – mutatott rá Patai Krisztina, a Mommy Works Hungary alapítója a Green Fox Academy-vel közös, ‘Mommy works in IT!?’ című meetupjukon.
A fizetések és rugalmas lehetőségek tekintetében is az IT a legerősebb szektor jelenleg, többek között ezért jelent jó karrierutat a kisgyermekes anyukák számára – mutatott rá Patai Krisztina, a Mommy Works Hungary alapítója a Green Fox Academy-vel közös, ‘Mommy works in IT!?’ című meetupjukon.
Közös meetupot tartott a Mommy Works és a Green Fox Academy, hogy a kisgyermekes anyukák munkaerőpiacra visszatérés esélyeiről beszélgessenek. Az adminisztratív terhek fontos gátjai a munkahelyre visszatérő anyukák reintegrációjának, pedig a végeredmény mindenkinek kedvező lenne.
A fiatalabb generációk élete során akár 3-5 karrierváltás is bekövetkezhet. Míg a 4. ipari forradalom következtében, a Világgazdasági Fórum adatai szerint, 75 millió állás tűnik el, ugyanakkor 133 millió teremtődik. 1,1 milliárdnak pedig a tartalma változik meg radikálisan. Aki sikeres akar maradni ezek között a körülmények között, annak nincs más lehetősége, mint folyamatosan tovább-, és alkalmanként átképződni (up- és reskillinng).
Reskilling and upskilling are becoming increasingly important on the Hungarian job market due to reasons such as labor shortage and the rise of AI and digital transformation, according to a panel of experts at the most recent event of the HR meetup series “Out of the Box”.
A skilling programok megmutatják a munkavállalóknak, hogy a vállalatok hosszú távon számolnak velük annak ellenére, hogy átalakul a piac, és így a szükséges tudás és képességek is – mondta el Barcza Ilona, a MOL-csoport képességfejlesztési és stratégiai HR-vezetője az up- és reskilling programok munkaerő-megtartásban betöltött kulcsszerepe kapcsán az Out Of The Box HR rendezvénysorozat negyedik állomásán.
Mindent nem tudnak, de nem is akarnak megtanítani az informatikusokat képző, úgynevezett kódolóiskolák. Igény azonban mindenképp van rájuk, hiszen több tízezer betöltetlen álláshely van az ágazatban, ami a gazdasági növekedést is visszafogja.
Az automatizáció terjedésével ugyan egyre több programozóra van szükség, viszont ahhoz, hogy valaki sikeres legyen, az alapkompetenciáit is fejlesztenie kell. A Green Fox Academy "The bootcamp generation" című meetupján Horváth Ádám, a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ divízióvezetője a munkaerőpiac átalakuló igényei kapcsán arra is rámutatott, hogy a felnőtt lakosság jelentős része nem éri el Siri vagy a Google szövegértési szintjét.
Az automatizáció terjedésével ugyan egyre több programozóra van szükség, viszont ahhoz, hogy valaki sikeres legyen, az alapkompetenciáit is fejlesztenie kell. A Green Fox Academy "The bootcamp generation" című meetupján Horváth Ádám, a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ divízióvezetője a munkaerőpiac átalakuló igényei kapcsán arra is rámutatott, hogy a felnőtt lakosság jelentős része nem éri el Siri vagy a Google szövegértési szintjét.
Az informatikushiány ellenére a pályakezdő fejlesztők elhelyezkedését is nehezíti, hogy a cégek sokszor már egy belépő pozíció esetén is elvárják a tapasztalatot. A programozókat képző Green Fox Academy belső fejlesztési ügynökségében, a Húliban a frissen végzettek már az álláskeresés idején valós projekteken dolgozhatnak, jelenleg többek között a Twitter ex engineering managere számára fejlesztenek. A Húli új együttműködési konstrukciója emellett a vállalatok egyik legfőbb toborzási kihívására is választ ad.
Az informatikushiány ellenére a pályakezdő fejlesztők elhelyezkedését is nehezíti, hogy a cégek sokszor már egy belépő pozíció esetén is elvárják a tapasztalatot. A programozókat képző Green Fox Academy belső fejlesztési ügynökségében, a Húliban a frissen végzettek már az álláskeresés idején valós projekteken dolgozhatnak, jelenleg többek között a Twitter ex engineering managere számára fejlesztenek. A Húli új együttműködési konstrukciója emellett a vállalatok egyik legfőbb toborzási kihívására is választ ad.
A kiégés, elkötelezettség hiánya a legtöbb vállalatnál előtérbe helyezte a wellbeing kérdését, miközben Csikós-Nagy Katalin, fluktuációkezelő szakértő, a HR-Evolution Kft. ügyvezetője arra figyelmeztet, hogy ha egy cégnél az alapok nincsenek rendben, a jólléti programok akár kontraproduktívvá is válhatnak.