RTL Klub Híradó - 2020.02.10.
Hiába emelkedtek másfélszeresére a bérek az elmúlt hat évben, a magyarok háromnegyede úgy érzi, nem javult a pénzügyi helyzete - a GKI reprezentatív felmérése alapján. A Gazdaságkutatónál azt mondják, az inflációnál jobban nőttek a családok többségének a kiadásai. Ráadásul a munkavállalók egy része csak papíron kapott magasabb fizetést szerintük.
Balance and Bloom vlog - 2020.02.07.
Egy problémát sokféle módon lehet megoldani. Ehhez nyitottságra, kreativitásra és még egy csomó más dologra is szükségünk van. Egy biztos, a gyorsan változó világban nem lehet megélni abból a tudásból, amit 10-15 éve szereztünk. Emiatt sokan küzdenek karrierválsággal. Nem tudják, hogy hol és hogyan keressék a megoldást. Langmár Péter, a Green Fox Academy egyik társalapítója is egy elképesztő karrierutat járt be az elmúlt években. Ebben az interjúben mesél a tapasztalatairól és arról, hogyan segít a cégük azoknak, akik egy kicsit elveszettnek érzik magukat egy karrier krízis kellős közepén.
RTL Klub Híradó - 2019.10.31.
Az informatikusok már több mint bruttó 600 ezer forintot, az egészségügyi dolgozók viszont még 240 ezret sem keresnek havonta - átlagosan. Fokozódott a különbség a KSH friss adatai alapján. Az első félévben 10 és fél százalékkal nőtt az országos átlagbér, de az oktatásban dolgozók csak 3 és fél százalékkal kaptak többet. A GKI szerint a közalkalmazottak fizetése leszakadóban van.
RTL Klub Reggeli - 2019.07.30.
Sokan olyan szakmában dolgoznak gyerekvállalás előtt, amibe egy kisgyerek mellett lehetetlen visszatérni. Nekik tud segítséget nyújtani az Academy4Moms, ahol jó elhelyezkedési lehetőséget kínáló szakmát, programozást tanulhatnak az anyukák, miközben modern magánbölcsiben vigyáznak a kisgyerekükre.
RTL Klub Reggeli - 2018.07.23.
ATV Start Plusz - 2018.01.15.
Index Video - 2018.01.05.
Több tízezer programozó tudna azonnal munkába állni, de szinte lehetetlen ma képzett munkaerőt találni. Néhány magáncég rárepült a témára és letarolták a piacot, mire az állam is észbe kapott. Ez utóbbit a korszerűtlenség és a hozzáértés hiánya jellemzi. Diákok panaszkodnak az állami képzésre, ezért összehasonlítottuk, mit kínál a magánszektor, és mit az állam.
Tovább az index.hu-raHÍR TV Hírvilág - 2017.09.22.
Akkora az informatikushiány, hogy a programozókat már az iskolapadból elviszik a cégek. A piacon már megjelentek a néhány hónapos gyorstalpalók; ezek végzettséget nem adnak, tanulóik mégis azonnal találnak munkát. Jelenleg mintegy 22 ezer informatikus hiányzik a magyar munkaerőpiacról.
Tovább a hírtv.hu-raRTL Klub Híradó - 2017.08.22.
Több mint másfélszer annyi keresnek a budapestiek, mint a békés megyében élők. Az átlagfizetések közötti különbség meghaladja a 150 ezer forintot, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat tavalyi évről szóló összesítése szerint. 19 megyéből mindössze 2-ben és a fővárosban keresnek jobban az országos átlagnál
Tovább a RTL MOST-raNapról napra több az üres álláshely Magyarországon. A nehéz helyzetben lévő informatikai szektor legalább 22 ezer szakembert tudna azonnal felvenni, de nincs kit. Az oktatás elavult, kevesen akarnak informatikusnak állni, pedig már kezdőként is nettó 200 ezer fölött lehet keresni. Mit lehet kezdeni a milliárdokba kerülő munkaerőhiánnyal?
Tovább a RTL MOST-raTV2 Mokka - 2016.08.02.
Jelenleg Magyarországon rendkívül sok iparágban van súlyosabb munkaerőhiány. Egy azonban mégis kiemelkedik a többi közül, ez pedig az informatikai szektor. Egy új kezdeményezésnek köszönhetően néhány hónap alatt informatikai szakemberekké képezhetjük magunkat mindenféle felsőoktatási és egyéb végzettség feltétele nélkül. A Mokka vendégei volt a témában Körözsi Tamás oktatási szakértő és Kőrössy Daniella Junior szoftverfejlesztő.
Tovább a tv2.hu-raRTL Klub Híradó - 2016.07.04.
Kétszer annyi a betöltetlen álláshely Magyarországon, mint 4 évvel ezelőtt - értesült a Világgazdaság. Informatikusból például egy kisvárosnyi szakembert, 22 ezret keresnek. A munkaügyi államtitkár szerint beérett a kormány gazdaságpolitikája, végre a munkaadók futnak a dolgozók után.
Tovább a RTL MOST-raAz új felnőttképzési törvény szerint azok a képzések lehetnek áfamentesek, amelyek megfelelnek a szakképzésért felelős miniszter által elfogadott és nyilvánosságra hozott programkövetelményeknek, valamint megkapták egy felnőttképzési szakértő előzetes minősítését.
Az új felnőttképzési törvény szerint azok a képzések lehetnek áfamentesek, amelyek megfelelnek a szakképzésért felelős miniszter által elfogadott és nyilvánosságra hozott programkövetelményeknek, valamint megkapták egy felnőttképzési szakértő előzetes minősítését. A Green Fox Academynek mind Java, mind JavaScript kurzusai teljesítették a feltételeket, így a novemberben induló szuperintenzív képzések már áfamentesen lesznek elérhetők a hallgatók számára.
Tavaly is felkerült toplistánkra az ambiciózus, céltudatos, fiatal CEO. Neve valószínűleg felmerül, ha programozó- vagy bootcamp-képzésről esik szó. Idén, hat helyet javítva, a tizenegyedik helyen végzett a ranglistánkon, nem is meglepő, hiszen a tavalyi évben is komoly sikereket könyvelhetett el az általa vezetett Green Fox Academy.
Egy életre szól a jogászi karrier? Vannak akik szerint igen, mások azonban nem így gondolják, és néhány év jogászi munka után szakmát váltanak. Mi vezet egy ilyen döntéshez, és milyen nehézségekkel kell megküzdeni az út során? Elsőként dr. Németh Istvánnal beszélgetünk, aki egy rövidebb jogászi pályafutás után mindent kockára téve váltott, és szoftverfejlesztőként kezdett el dolgozni.
Csúcsokat döntöget az informatikushiány, nem csak Magyarország, de az egész kontinens küzd ezzel a problémával. Szakértők szerint vannak még tartalékok a társadalomban, azaz lehetne még találni "képeznivaló" szakembereket, csak el kell velük hitetni, hogy képesek rá.
Csúcsokat döntöget az informatikushiány, nem csak Magyarország, de az egész kontinens küzd ezzel a problémával. Szakértők szerint vannak még tartalékok a társadalomban, azaz lehetne még találni "képeznivaló" szakembereket, csak el kell velük hitetni, hogy képesek rá.
Budapest and Prague-based Green Fox Academy, a bootcamp that aims to turn non-programmers into programmers in four months and then help them find a job, has landed around €1.3 million from Impact Ventures, a social impact fund.
A programozóképzések iránt is érezhetően megnőtt a kereslet, ugyanakkor a válság miatt nehéz helyzetbe kerülők a finanszírozási szempontból biztonságos, kiszámítható megoldásokat keresik. A piaci igényre reagálva a Green Fox Academy a hazai programozóképzések piacán elsőként jövedelemarányos utófinanszírozási formát vezetett be.
A digitalizáció felgyorsulásának köszönhetően 2020 év végére átmenetni megtorpanás után újra fellendülhet az IT szektor. A programozóképzések iránt is érezhetően megnőtt a kereslet, ugyanakkor a válság miatt nehéz helyzetbe kerülők a finanszírozási szempontból biztonságos, kiszámítható megoldásokat keresik.
A Green Foxnál nemcsak a fizetések, hanem minden szerződés és pénzügyi adat is transzparens. Igyekeznek teal szervezetet építeni, és a holakrácia módszerét használják. De hogy kell elképzelni egy olyan szervezetet, ahol minden transzparens, és vajon mindenki képes-e arra, hogy holakráciában dolgozzon?
450 millió forintos befektetést biztosít az Impact Ventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. a Green Fox Academynek. Az Impact Ventures egy impact (társadalmi hasznosságú) befektetési alap, amely kifejezetten olyan szociális vállalkozásoknak nyújt kockázati tőkét, amelyek az üzleti eredmények mellett pozitív társadalmi hatást fejtenek ki. A mostani befektetés az egyik legnagyobb régiós dedikált impact befektetés.
„Nagyon vegyes területekről érkeznek hozzánk a jelentkezők. Már PhD-s asztrofizikus is tanult nálunk, de orvosok és fizikai munkások is” – ismerteti Bárdos Kristóf, a Green Fox Academy programozóiskola társalapítója. Egy jól kereső, biztos karrierutat ígérnek a jelentkezőknek, azonban figyelmeztet: aki csak a jó fizetésért szeretne programozó lenni, az inkább bele se kezdjen. Ki a tökéletes programozó jelölt? Milyen próbákat kell kiállnia? Hogy fog kinézni a szakma jövője? A társalapító beavatta a Makronómot az IT világ rejtelmeibe.
A tőkéből folytatnák a külföldi terjeszkedést és utólagos finanszírozási formákat vezetnének be. A régió egyik legnagyobb társadalmi hasznosságon alapuló befektetését kapta a programozóiskola.
450 millió forintos befektetést biztosít az Impact Ventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. a Green Fox Academynek. Az Impact Ventures egy impact (társadalmi hasznosságú) befektetési alap, amely kifejezetten olyan szociális vállalkozásoknak nyújt kockázati tőkét, amelyek az üzleti eredmények mellett pozitív társadalmi hatást fejtenek ki. A mostani befektetés az egyik legnagyobb régiós dedikált impact befektetés.
Közzétette a hazai bootcampeken végzett auditjának eredményeit az IVSZ, az ellenőrzött számok alapján a végzett hallgatók elsöprő többsége sikeresen talál munkát az IT szegmensben - sokuk korábbi fizetését jelentősen meghaladó bérezés mellett.
Közös képzést indít az IBS és a Green Fox Academy: az egyéves IT és üzleti adatelemzés mesterképzés az első olyan program a régióban, ami egyesíti az egyetemi és bootcamp képzések erősségeit.
Egyedülálló közös képzést indít az IBS és a Green Fox Academy: az egyéves IT és üzleti adatelemzés mesterképzés az első olyan program a régióban, ami egyesíti az egyetemi és bootcamp képzések erősségeit. A programra mindazon BSc-diplomások jelentkezését várják, akik felkészülnének a munkaerőpiac technológiavezérelt gyors, de annál radikálisabb átalakulására.
"Rendszeresen belefutottunk abba, hogy azzal az elvárással jelentkezik valaki, hogy ő csak befizeti az egymillió forint plusz áfás tandíjat, és három hónappal később a kezébe nyomunk egy bruttó egymilliós munkaszerződést. Nem így működik a piac" - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjújában Langmár Péter, a Green Fox Academy társalapítója, akivel beszélgettünk többek között a magyar bootcamp világról; az egyetemi, illetve kodóiskolák alapvetően eltérő tanítási módszertanáról; a karrierváltás nehézségeiről; de arról a messiásvárásról is, amit sokan tanúsítanak a programozással kapcsolatban.
#Stayathome Coding Camp néven ingyenes programozókurzust indít a Green Fox Academy azoknak, akik tanulással töltenék a koronavírus miatt felszabadult idejüket, és szívesen elkészítenék első saját webalkalmazásukat.
Ingyenes kurzust indít Magyarország első szuperintenzív programozó bootcampje azoknak, akik tanulással töltenék a koronavírus miatt felszabadult idejüket, és szívesen elkészítenék első saját webalkalmazásukat. A háromhetes képzésre azokat is várják, akik már régóta bele akarnak kóstolni a tech világába, vagy akár egy ideje karrierváltáson is gondolkodnak, de előbb kipróbálnák magukat, mennyire való nekik egy bootcampképzés.
Stayathome Coding Camp néven háromhetes ingyenes programozóképzés indul azoknak, akik tanulással töltenék ki a koronavírus járványból adódó, hirtelen jött szabadidejüket, és szívesen elkészítenék első saját webalkalmazásukat.
A fizetések és rugalmas lehetőségek tekintetében is az IT a legerősebb szektor jelenleg, többek között ezért jelent jó karrierutat a kisgyermekes anyukák számára – mutatott rá Patai Krisztina, a Mommy Works Hungary alapítója a Green Fox Academy-vel közös, ‘Mommy works in IT!?’ című meetupjukon.
A fizetések és rugalmas lehetőségek tekintetében is az IT a legerősebb szektor jelenleg, többek között ezért jelent jó karrierutat a kisgyermekes anyukák számára – mutatott rá Patai Krisztina, a Mommy Works Hungary alapítója a Green Fox Academy-vel közös, ‘Mommy works in IT!?’ című meetupjukon.
Közös meetupot tartott a Mommy Works és a Green Fox Academy, hogy a kisgyermekes anyukák munkaerőpiacra visszatérés esélyeiről beszélgessenek. Az adminisztratív terhek fontos gátjai a munkahelyre visszatérő anyukák reintegrációjának, pedig a végeredmény mindenkinek kedvező lenne.
A fiatalabb generációk élete során akár 3-5 karrierváltás is bekövetkezhet. Míg a 4. ipari forradalom következtében, a Világgazdasági Fórum adatai szerint, 75 millió állás tűnik el, ugyanakkor 133 millió teremtődik. 1,1 milliárdnak pedig a tartalma változik meg radikálisan. Aki sikeres akar maradni ezek között a körülmények között, annak nincs más lehetősége, mint folyamatosan tovább-, és alkalmanként átképződni (up- és reskillinng).
Reskilling and upskilling are becoming increasingly important on the Hungarian job market due to reasons such as labor shortage and the rise of AI and digital transformation, according to a panel of experts at the most recent event of the HR meetup series “Out of the Box”.
A skilling programok megmutatják a munkavállalóknak, hogy a vállalatok hosszú távon számolnak velük annak ellenére, hogy átalakul a piac, és így a szükséges tudás és képességek is – mondta el Barcza Ilona, a MOL-csoport képességfejlesztési és stratégiai HR-vezetője az up- és reskilling programok munkaerő-megtartásban betöltött kulcsszerepe kapcsán az Out Of The Box HR rendezvénysorozat negyedik állomásán.
Mindent nem tudnak, de nem is akarnak megtanítani az informatikusokat képző, úgynevezett kódolóiskolák. Igény azonban mindenképp van rájuk, hiszen több tízezer betöltetlen álláshely van az ágazatban, ami a gazdasági növekedést is visszafogja.
Az automatizáció terjedésével ugyan egyre több programozóra van szükség, viszont ahhoz, hogy valaki sikeres legyen, az alapkompetenciáit is fejlesztenie kell. A Green Fox Academy "The bootcamp generation" című meetupján Horváth Ádám, a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ divízióvezetője a munkaerőpiac átalakuló igényei kapcsán arra is rámutatott, hogy a felnőtt lakosság jelentős része nem éri el Siri vagy a Google szövegértési szintjét.
Az automatizáció terjedésével ugyan egyre több programozóra van szükség, viszont ahhoz, hogy valaki sikeres legyen, az alapkompetenciáit is fejlesztenie kell. A Green Fox Academy "The bootcamp generation" című meetupján Horváth Ádám, a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ divízióvezetője a munkaerőpiac átalakuló igényei kapcsán arra is rámutatott, hogy a felnőtt lakosság jelentős része nem éri el Siri vagy a Google szövegértési szintjét.
Az informatikushiány ellenére a pályakezdő fejlesztők elhelyezkedését is nehezíti, hogy a cégek sokszor már egy belépő pozíció esetén is elvárják a tapasztalatot. A programozókat képző Green Fox Academy belső fejlesztési ügynökségében, a Húliban a frissen végzettek már az álláskeresés idején valós projekteken dolgozhatnak, jelenleg többek között a Twitter ex engineering managere számára fejlesztenek. A Húli új együttműködési konstrukciója emellett a vállalatok egyik legfőbb toborzási kihívására is választ ad.
Az informatikushiány ellenére a pályakezdő fejlesztők elhelyezkedését is nehezíti, hogy a cégek sokszor már egy belépő pozíció esetén is elvárják a tapasztalatot. A programozókat képző Green Fox Academy belső fejlesztési ügynökségében, a Húliban a frissen végzettek már az álláskeresés idején valós projekteken dolgozhatnak, jelenleg többek között a Twitter ex engineering managere számára fejlesztenek. A Húli új együttműködési konstrukciója emellett a vállalatok egyik legfőbb toborzási kihívására is választ ad.
A kiégés, elkötelezettség hiánya a legtöbb vállalatnál előtérbe helyezte a wellbeing kérdését, miközben Csikós-Nagy Katalin, fluktuációkezelő szakértő, a HR-Evolution Kft. ügyvezetője arra figyelmeztet, hogy ha egy cégnél az alapok nincsenek rendben, a jólléti programok akár kontraproduktívvá is válhatnak.
A kiégés, elkötelezettség hiánya a legtöbb vállalatnál előtérbe helyezte a wellbeing kérdését, miközben Csikós-Nagy Katalin, fluktuációkezelő szakértő, a HR-Evolution Kft. ügyvezetője arra figyelmeztet, hogy ha egy cégnél az alapok nincsenek rendben, a jólléti programok akár kontraproduktívvá is válhatnak.
Elindult a Green Fox Academy első részidős programozóképzése. Az új kurzus munka mellett is elvégezhető, a moduláris felépítésnek köszönhetően azoknak is lehetőséget ad az alapok elsajátítására, akik meglévő állásukhoz szereznének programozó ismereteket szerezni. A Burning Glass Technologies és az Oracle Academy elemzése szerint egyre több az olyan hibrid pozíció, ahol tech tudásra is szükség van.
A HR-nek fontos szerepe van a szervezetekben felmerülő problémák megoldásában, el kell látnia a tanácsadói funkciót, támogatnia kell a vezetők munkáját. Ugyanakkor számos klasszikusan HR feladatként számon tartott terület, mint a munkavállalói élmény vagy a motiváció, nem kizárólag HR feladat Gigler Anita, a Rossmann HR vezetője, illetve Zagyva Béla, a Nokia ügyvezető igazgatója szerint. Az Out Of The Box HR rendezvénysorozat második állomásán arról beszélgettek a szakértők, hogy mennyire stratégiai a HR szerepe, kell-e helyet kapnia a vezetésben.
Több tízezer informatikus hiányzik a magyar munkaerőpiacról, a robotizáció terjedésével pedig a szoftverfejlesztők iránti kereslet további növekedése várható. A hiány egyre több embert csábít át IT területre, ugyanakkor az iparági szakértők arra figyelmeztetnek, hogy csak az elkötelezett, nyitott, fejlődni vágyó szakembereket fogadják tárt karokkal a vállalatok.
Több tízezer informatikus hiányzik a magyar munkaerőpiacról, a robotizáció terjedésével pedig a szoftverfejlesztők iránti kereslet további növekedése várható. A hiány egyre több embert csábít át IT területre, ugyanakkor az iparági szakértők arra figyelmeztetnek, hogy csak az elkötelezett, nyitott, fejlődni vágyó szakembereket fogadják tárt karokkal a vállalatok.
A szakemberhiány napjaink egyik legsúlyosabb munkaerőpiaci problémája, miközben a kisgyermekes és a nagycsaládos nők sokszor hiába szeretnének dolgozni. Kevesen találnak ugyanis olyan rugalmas lehetőséget (részmunkaidő vagy távmunka), amely összefér családi teendőikkel.
Át kell alakítani a hagyományos vállalati gondolkodást, ha azt szeretnénk, hogy a vállalat céljaihoz megfelelő embereket mágnesként vonzzuk a cégünkhöz. A munkaerő rejtett tartalékjainak aktivizálásával, a nem szokványos megközelítésekkel enyhíthetnek a vállalatok az őket érintő munkaerőhiányon.
Miközben a Fortune 500-as lista cégeinek sikeréhez nagyban hozzájárul a pszichológusi szemlélet alkalmazása, Magyarországon még kevés olyan vállalatról hallani, amelyik teljes állású pszichológust foglalkoztat. A belső vagy külső szakember dilemmájáról, a pszichológusi tudás szervezeten belüli helyéről, a munkatársak boldogságát szolgáló, mindennapi praktikákról beszélgettünk Csarnó Nellivel, a junior fejlesztők képzésével foglalkozó Green Fox Academy szervezetpszichológusával.
Talán nem gondolnánk, hogy anyukákból lesznek a jövő programozói, pedig az IT-állások rugalmassága kimondottan kecsegtető lehet a kisgyerekes nők számára. A Green Fox Academy és az Academy4Moms épp ezért indította el közös projektjét, ahol kilenc hónap alatt nemcsak megtanítják a hallgatóknak a programozás alapjait, de még az elhelyezkedésben is segítenek. Mindeközben pedig a gyerekek felügyeletét is megoldják.
A három éve alapított Green Fox Academy két befektetési kört is lezárt az elmúlt néhány hónapban, összesen 297 millió forintnyi tőkét vonnak be. A hírt a Forbesnak jelentették be először.
Az anyukák sokszor hiába szeretnének dolgozni, nem találnak olyan munkahelyet, ahol elég rugalmasak a körülmények, így nem tudják összeegyeztetni a munkát és a családot, pedig az IT szektorban működő cégeknél a munka sok esetben éppen ilyen – mesélte Utasi-Peszlen Rita, az Academy4Moms alapítója.
Hiánypótló képzést indít az Academy4Moms és a Green Fox Academy: másfél és négy éves korú gyerekeket nevelő anyukáknak tanítanak programozást, miközben a gyerekekre helyben vigyáznak. A képzést Utasi-Peszlen Rita, az Academy4Moms alapítója és Bárdos Kristóf, a Green Fox Academy társalapítója közösen állították össze.
Közismert tény, hogy már most húszezer informatikus hiányzik Magyarországon, és ez a szám növekedni fog a jövőben. Figyelembe véve a szakma kiemelkedő fizetési szintjét is, nem kérdés, hogy a karrierváltáson gondolkodóknak érdemes belevágniuk a programozóképzésbe. A Green Fox Academy legújabb, az Academy4Momsszal közös képzését kifejezetten 1,5-4 éves korú gyermeket nevelő anyáknak hirdették meg: amíg ők programozni tanulnak, gyermekeikre bölcsiben vigyáznak. Majd a képzés elvégzése után az elhelyezkedésben is segítenek nekik.
Négy év alatt négyezer informatikust akar kiképezni az állam, de egyelőre nem árulják el, hol tart az ingyenesnek hirdetett projekt. Az informatikushiány továbbra is égető, és a jelek szerint az állami dömpingképzés nem tarolta le a piacot: egyre több magáncég indít tanfolyamokat.
A kisgyermekes szülők nagyon is motiváltak – viszont Magyarországon a lehetőségek hiánya mellett sokszor terük sincs dolgozni. A Loffice most erre nyújtana megoldást: Magyarországon elsőként egyesíti a közösségi irodát és a bölcsődei funkciókat.
Bemutatkozott Balogh Péter Inkubációs programja, a Baconsült első öt támogatott startupja, amelyek közül kettőnek is az informatikushiány enyhítése a célja, van köztük a gyermeknevelésre digitális segítséget kínáló megoldás, keresésoptimalizáló és egy olyan orvos kereső applikáció, amely a magánegészségügy keretein belül kínál megoldást a tanácstalan betegeknek.
A szülők rossz nevelésének és a közösségi média erőteljes hatásának köszönhetően az alacsony önbecsüléssel rendelkező millenáris generáció nem találja a helyét a valós világban, a többi generáció uralta munkahelyeken. Pedig minden csapat értékes tagjává válhatnának, ha a pozitív tulajdonságaik kerülnének előtérbe.
Akkora az informatikushiány, hogy a programozókat már az iskolapadból elviszik a cégek. A piacon már megjelentek a néhány hónapos gyorstalpalók; ezek végzettséget nem adnak, tanulóik mégis azonnal találnak munkát. Jelenleg mintegy 22 ezer informatikus hiányzik a magyar munkaerőpiacról.
Így ajánlotta fel a fiúnak a Green Fox Academy, hogy ingyen elvégezheti négyhónapos szoftverfejlesztési vagy hardverprogramozási képzésüket, ami bruttó 1,3 millió forintba kerül. Meglátásuk szerint ugyanis az etikus hackereket támogatni kell.
A vállalatok és az egyetemi élet összefogásának erősítésével lehet javítani az informatikai képzés minőségén; ha beválnak az idén indított programok, nem lesz miről panaszkodnunk. Azoknak, akik kiesnek az oktatásból vagy negyvenes éveikre gondolják meg magukat, sorra indulnak a rövidebb képzéseket biztosító piaci tanfolyamok.
Még mindig nagyon csábító a nem ritkán 400 ezres kezdőfizetés informatikusként, és mindez az egyetemi jelentkezéseken is látszik, ugyanis a jelentkezők és a felvettek száma is többéves rekordot döntött idén. Ezenkívül a magániskolás gyorstalpalók piaca is pezseg, sorra nyíltak Budapesten az új helyek, és már online kurzusok is indultak. Össze is szedtük, hogy hol lehet most ilyen módon informatikusnak tanulni.
Ritkán lehet ilyen hírt hallani, olvasni de azért még is örülünk, hogy nem bolondult meg teljesen az ország és igen is vannak még tisztességes jó szándékú emberek.
Egy informatikai képzéssel foglalkozó vállalkozás csütörtök délután jelezte, hogy ösztöndíjat ajánlanak fel annak a fiatalembernek, aki figyelmeztette a BKK-t az online jegyrendszer hibáira, majd a rendszert üzemeltető T-Systems Magyarország Zrt. feljelentette.
Bárki meg tud tanulni programozni, de nem mindenki tud végigcsinálni egy rendkívül stresses és szuperintenzív négy és fél hónapos képzést. De a Green Foxnak nem az a víziója, hogy a legjobb programozóiskola legyen. Mi lesz, ha 10 év múlva a könyvelők és a jogászok maradnak tömegesen munka nélkül? Miért kell a kódoláshoz pszichológus? A Green Fox ügyvezető-alapítójával és diákjaival beszélgettünk. A cikk a Kreatív áprilisi számában jelent meg.
Miközben a köztudatban a mai tinédzsereket digitális bennszülöttnek nevezzük, nagy kérdés, mennyire képesek valóban uralni a digitális tudást. A legutóbbi PISA teszt arról tanúskodik, hogy a többség szinte egyáltalán nem; a tizenévesek több mint fele gyakorlatilag digitális analfabéta; akár egy online jegyvásárlás is problémát jelents számukra. De mégis, kik és milyen munkát fognak végezni, hogyan szerzik meg a tudást, ami a teljesen megváltozó világban a munka alapvető feltétele lesz?
Az elmúlt években sokat olvastam az oktatás reformjáról és a lehetséges megújulásról. Néztem az idevágó beszélgetős műsorokat, írogattam levelezési listákra, ahol megvitattuk a dolgokat és kerestük a megoldásokat. Mindegyikkel volt egy problémám: mindig az oktatást irányító politikusoktól vártuk a válaszokat, a figyelemre méltatást és végső soron a változtatás ígéretét. Ahogy telnek az évek, ebbe bele lehet unni.
A magyarországi oktatás nem termel ki kellő mennyiségű, képzett informatikust, pedig kereslet lenne rá. Cserébe beleverik az emberek fejébe, hogy a programozáshoz minimum atomfizikusnak kell lenni, holott ez csupán közkeletű tévhit. Megnéztük, mire számíthat az, aki úgy dönt, kitanulja a kóderszakmát.
Többszáz programozó képzését tervezi idén a Green Fox Academy. A másfél éve alakult iskola különlegessége, hogy diákjai nagyrészt pályaelhagyó diplomások, akiknek nincs programozói előképzettsége - a négy hónapos képzés sikeres elvégzése után viszont szinte garantáltan álláshoz jutnak.
Programozók százainak képzését tervezi idén a Green Fox Academy. A másfél éve alakult iskola különlegessége, hogy diákjai nagyrészt pályaelhagyó diplomások, akiknek nincs programozói előképzettsége – a négy hónapos programozó tanfolyam sikeres elvégzése után viszont szinte garantáltan álláshoz jutnak.
A másfél éve alakult programozó iskola diákjai nagyrészt pályaelhagyó diplomások, akiknek nincs programozói előképzettsége, mégis a négy hónapos képzés sikeres elvégzése után azt ígérik, hogy garantáltan álláshoz jutnak, méghozzá szép kezdő fizetéssel. Igaz, a képzés ára sem csekély.
A gyorstalpalónak tekinthető informatikusképzés egyik előnye lehet az akkreditáció hiánya. Nyugodtan lehet eredményorientált, és rugalmas. A piac meg előbb-utóbb úgyis eldönti, hogy fennmarad, vagy eltűnik. De addig, amíg a kezdő programkódolókat felvenni képes cégek partnerei az iskolának, illetve „megveszik” a diákokat, addig valószínűleg fennmarad.
„Saját bőrünkön tapasztaljuk, hogy mennyire nehéz ma informatikusokat találni, és nemcsak itthon, szerte a világban” – mondta egy keddi rendhagyó sajtótájékoztatón Petényi István, annak az Evosoft Hungary Kft.-nek operatív igazgatója, amely három telephelyen már ma is ezer informatikust foglalkoztat. Hozzáfűzte: a két-három évvel ezelőtti állapotokhoz képest sokkal kevesebb életrajz érkezik a szoftverfejlesztő cégekhez, miközben az élet egyre több területén, szakmák sokaságában volna szükség a képzett informatikus szakemberekre.
Nagyjából huszonkétezer informatikus hiányzik jelenleg Magyarországról: a nagyobb cégeknél előfordul, hogy senki nem jelentkezik egy olyan állásra, amire korábban több száz jelentkező is akadt. A hagyományos oktatásnak esélye sincs, hogy a gyorsan növekvő munkaerőigényt kitermelje, és a „kocka”-sztereotípiák miatt továbbra is kevesen választják ezt a pályát, pedig Magyarországon is jól lehet vele keresni. A piacon megjelentek az alternatív, gyorstalpaló akadémiák, amelyekre még egymilliós tandíj mellett is hatszoros a túljelentkezés. Mi történik az informatikai szektorban, és mi lesz negyven év múlva, mikor talán már 3D-ben nyomtatjuk a házakat? A hazai munkaerőhiányról szóló cikksorozatunk első nagyriportja.
Az iskolák lasszóval fognák az informatikatanárokat... A friss vasárnapi Hírekben munkatársunk, Szabó Kata "Tanítanák, de ennyiért nem" címmel írt összefoglalót a súlyos helyzet kialakulásának okairól, és a megoldás lehetőségeiről.
Lassan már közhellyé válik, hogy több ezer informatikust vennének fel magyar cégek, ha lenne kit. A Green Fox Academy és Codecool alapítói gyorsan kapcsoltak és szélsebesen szervezték meg a képzéseiket, amik pár hónap alatt a piaci igényeknek megfelelő szoftverfejlesztőket képeznek ki. Megnéztük, hogy hogy néz ki egy ilyen képzés, kik tanítanak, és miért éri meg a cégeknek a dolog, és még az is kiderül, hogy könnyen tanulják-e a jogászok a programozást.
A szakmabeliek által alapított Green Fox Academy négy hónap alatt programozót farag a karrierváltókból. Minden olyan diák, aki eddig sikeresen teljesítette a képzés követelményeit másfél hónapon belül elhelyezkedett a piacon.
A jól ismert nagy magyar mérnökproblémára keresi a megoldást egy rendhagyó oktatási és üzleti modellben működő programozóképzés, a Green Fox Academy. Alaptézisük, hogy a kódolás bármilyen szakmai múlttal megtanulható. A fejlesztőcégek pedig szó szerint lestoppolják és elkapkodják innen az embereket.
A Green Fox Academy egy olyan iskola Budapesten, ahol “nemprogramozókból” képeznek junior programozókat négy hónap alatt. A karrierváltó felnőtteket a kurzus elvégzése után segítik az elhelyezkedésben is. Mindezt egy rendhagyó üzleti modell keretében teszik, amibe partnerként bevonják az IT cégeket is, akik mind a finanszírozásban mind a megvalósításban komoly részt vállalnak. A képzés viszont szakmai okok miatt nem akkreditált. Az akkreditációs folyamat ugyanis nem tenné lehetővé, hogy mindig a legfrissebb technológiákat taníthassák meg.