Újrakezdeni egy másik szakmában senkinek sem könnyű. A Green Fox pszichológusa elmondja, hogyan kell körültekintően csinálni.
Életkortól és szakmai háttértől függetlenül egyre többen döntenek úgy, hogy sokéves - akár vezetői - tapasztalattal a hátuk mögött új területen próbálnak szerencsét. Ettől már a HR-esek sem vonják fel a szemöldöküket, sőt, azon sem igazán rökönyödnek meg, ha valaki élete során többször vált szakmát. Ilyenkor gyakorlatilag pályakezdő státuszba kerül az ember, miközben előnyt jelentenek a munka világában szerzett korábbi tapasztalatai a valódi pályakezdőkkel szemben. Persze még így sincs könnyű dolga annak, aki karrierváltásra adja a fejét. Ezért ha te is épp erre készülsz, érdemes megfogadnod néhány tanácsot Ternovics Fruzsinától, a Green Fox pszichológusától.
Fruzsi az új hallgatók kiválasztásáért is felelős, ezért első kézből ismeri a jelentkezők személyes motivációit: "Sokan egyszerűen megunják korábbi szakmájukat, szélsőségesebb esetben a kiégés tüneteit tapasztalják. A hozzánk jelentkezők nagy része pedig kifejezetten a programozás iránt érdeklődik, mert szakmabeli családtagjaiktól, barátaiktól rengeteg pozitívumot hallanak a programozói munkáról vagy az IT-cégeknél jellemző munkakörülményekről". Ezenkívül minden időszaknak megvannak a népszerű divatszakmái, és a programozás ma ezek közé tartozik. Aki úgy érzi, hogy van hozzá affinitása, meglovagolja ezt a hullámot.
Legyen azonban bármilyen vonzó a programozás vagy bármely más szakma, fontos tisztában lenni azzal is, hogy a karrierváltók számos kihívással találkoznak. A leggyakoribbak:
Az első időszakban egyszerre van jelen az információhiány és a bizonytalanság, például a lehetséges karrierúttal és az előrelépdelési lehetőségekkel kapcsolatban. Érdemes számolni azzal, hogy az elején szinte minden egyes nap újabb kihívást jelent majd. "Picit könnyebb a helyzet akkor, ha valaki kombinálni tudja az új területet korábbi szakmájával. A programozásra például különösen igaz, hogy rengeteg szakmával kitűnően párosítható" - mondja Fruzsi.
Fruzsi szerint a sikeres karrierváltáshoz mindenekelőtt elkötelezettségre és tudatosságra van szükség. Ezt igazolja azoknak a kisgyermekes anyukáknak a példája, akik nemrég a részidős képzés keretében váltak programozóvá. Akár a gyeden töltött időszak is fordítható önfejlesztésre vagy átképzésre. Minden csak megfelelő tervezés és stratégia kérdése, ezért neked is sikerülhet, ha a lenti tanácsokat megfogadod.
Mindjárt itt az évvége, a jól megérdemelt pihenés ideje, amikor mindenki megáll egy kicsit és számot vet az elmúlt év történéseiről. Sokunknak nem volt könnyű ez az év, de az ünnepi készülődés hangulatában emlékezzünk most inkább a sikerekre, amik előbbre vittek bennünket és benneteket. Hiszen annyi minden van, amire örömmel és büszkén nézünk vissza. Íme a legemlékezetesebb történések a Green Fox elmúlt évéből.
2021 júliusában elindítottuk ingyenes, online, alapszintű IT support tanfolyamunkat "Hello IT! for Women" néven az INCO Academy - Work in Tech együttműködésével és a Google.org támogatásával. A programmal 2021-ben 300 nőnek segítettünk felkészülni a digitalizáció új kihívásaira.
A technológiai trendek által előidézett iparági változások a kihívások mellett lehetőséget kínálnak a vállalatok számára, hogy növeljék bevételi forrásaikat. Ahhoz azonban, hogy az élen maradjanak, a szervezeteknek lépést kell tartaniuk a fejlődő technológiával, alkalmazottaiknak pedig a szükséges készségekkel.
A hosszú hónapokig elhúzódó toborzás a HR rémálma. Főleg, ha még attól is tartani kell, hogy a nehezen kiválasztott szakember egy jobbnak vélt ajánlat miatt hirtelen továbbáll. Pedig van olyan megoldás, ami a kockázatokat és a költségeket is minimálisra csökkenti. Ez a tehetséges fiatal programozókat és a vállalatokat összekötő Tech Talent Speed Date, amelyet a Green Fox Academy szervez március 9-én, Budapesten.
The low-code development platform market is expected to witness a notable annual growth rate of 31.3% during 2020–2030. According to P&S Intelligence, the market revenue will reach $190,792.6 million by 2030. This trend has a significant impact on the job market as well, creating a huge demand for low-code developers. In order to provide a better understanding of low-code and the opportunities it creates, we organized a roundtable discussion. Check out the key insights that came out of the session.
“Someone stole some code from Python God, please help me find it!” - Fanni Fulmer, the storyteller girl, presented her Friday demo tasks at Green Fox embedded in stories after abandoning her career as a nursery-teacher and becoming a programmer. She said it feels good to get a few smiles out of the JavaScript class after a grueling weekend.
He studied to be a lawyer and became a dental technician. Then he realized that due to the incredible advancements in technology, there would be an ever-decreasing demand for human work. Richárd Szabó completed the Green Fox course and has been working as a junior developer for the past one year. He managed to fully realize his plan to start working in his new career before he turns 30.
Besides challenges, the changes in the industry brought about by technological trends also present opportunities for companies to increase their revenue streams. However, if they want to stay ahead, organisations must keep pace with evolving technology, and their employees must have the necessary skills.
Flexibility is now an essential part of running a business. Whether it’s a growth-facing business area or a new technological need, a fast decision can provide a long-term competitive advantage. An effective solution for such a case is to start a special, corporate course.