A piaci változásokat elsősorban rugalmassággal és agilitással kezelhetik hatékonyan a vállalatok, ebben pedig nagy szerepet kap a munkaerő képzettsége és az új kollégák integrációjának minősége is. A belső vállalati képzések mindkét esetben megoldást jelentenek. A képzések nemzetközi trendjeit, a magyar specifikumokat és a vállalatok igényeit Fachs Anita, a Green Fox Academy vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetője vázolta fel a Bitport CIO podcastjének legutóbbi adásában.
Corporate bootcamp típusú képzések alkalmazhatóak junior, medior vagy akár szenior szakemberek iránti igény esetén, és irányulhatnak belső vagy külső, potenciális munkaerő képzésére.
„Jelenleg leggyakrabban junior munkaerő felvételére irányuló igény tapasztalható a piacon. Ugyanakkor az sem egyedi eset, hogy meglévő munkavállalókat kell átképezni egy másik technológia használatára. Egy vállalatnak például automata tesztelőkre volt szüksége, rendelkezett ugyanakkor manuál tesztelőkkel. Automata tesztelőkből hiány volt a munkaerőpiacon, így mindent egybevetve egyértelműen az upskilling jelentett megoldást a problémára. A célirányos előkészületeknek köszönhetően ez a képzés két hónap alatt eredményesen le is zárult” – mondta el Anita.
„Új munkavállalók felvétele esetén először meg kell vizsgálni, hogy a vállalat mennyire ismeri saját folyamatait, rendelkezik-e megfelelő információval az új kollégák integrációjáról. Lényegében ezzel indul a vállalati képzés kidolgozásának folyamata. Olyan kérdéseket vizsgálunk meg, mint hogy honnan-hova tudja eljuttatni az új kollégákat a belső folyamatai során a vállalat, ezt milyen költség mellett és milyen szakemberek bevonásával valósítja meg. Ezeken felül fontos a szervezet megtartási képessége is. Ha ezek az információk rendelkezésre állnak, beazonosíthatóak a hiányosságok, ezekre pedig egyedi képzést és tananyagot lehet építeni”
- mondta el Anita.
A képzés sikere nagyban múlik a résztvevők tudásszintjének egységességén. Ezért minden képzés erős alapozással indul, garantálva a biztos és egységes ismereteket. Ezt követően bővíthető egyre specifikusabb témákkal a tananyag, a folyamatot pedig a projektfázis zárja. Feladatként megadható olyan valós kihívásokhoz nagyban hasonlító projekt, amelyet a vállalatnál a napi munka során alkalmazott eszközökkel lehet megoldani, ezzel pedig meg lehet győződni a résztvevő tudásáról a vállalati elvárások viszonylatában.
További részletekért hallgasd meg a teljes beszélgetést!
A for-profit szektor és a civil szféra szakemberei összefogtak annak érdekében, hogy egymás tudását kiegészítve segítsenek másokon. Programozók önkéntes küldetésként vállalták, hogy egy hazai civil szervezet, a Szociális és Rehabilitációs Alapítvány (SZÉRA) munkájának, illetve ügyfeleinek segítése céljából szakmai tudásukkal, kreativitásukkal egy komplex és rendkívül innovatív adatkezelési szolgáltatást építenek fel. A fejlesztés eredménye, amellett, hogy első lépésben több száz, bajba jutott családon segít, a későbbiekben más szervezetek munkáját is támogathatja majd az ország egész területén.
Ahogy a low-code piac növekszik, úgy nő a zűrzavar is körülötte. Sokak számára nem egészen érthető a fogalom és a benne rejlő potenciál, ezért könnyen elhiszik a kapcsolódó általános mítoszokat. Ebben a cikkben megvizsgáljuk az 5 leggyakoribb low-code mítoszt és segítünk megérteni a körülötte lévő hype-ot.
Hogyan adható nagyobb lendület egyszerre az IT fejlesztéseknek és a HR folyamatoknak, annak ellenére, hogy ez a terület munkaerőhiánnyal küzd? Mivel hidalható át, ha cégspecifikus technológiára felkészült, azonnal projektre állítható szakemberekre van szükség, a lehető leggyorsabban? A szoros vállalati együttműködésben megvalósuló, speciális készségeket biztosító corporate bootcamp ezekre a kihívásokra ad választ.
Vállalati partnerünkkel, a Morgan Stanley budapesti központjával együttműködésben kivételes lehetőséget kínáló ösztöndíjprogramot indítunk 2022 áprilisától. A Java Academy corporate bootcamp keretében 15 tehetséges, a Java nyelv és a szerveroldali programozás iránt érdeklődő hallgató térítésmentesen indíthatja újra karrierjét Back-end fejlesztőként.
In 2021 July, we launched our free, online, basic level IT support course called "Hello IT! for Women" in cooperation with INCO Academy - Work in Tech and with the support of Google.org. Through the program, we are helping 300 women to prepare for the challenges of digitalization.
The benefits of low-code, or platform-based development are widely recognized by more and more companies, however, there are still many questions around the technology. That’s why we organized a roundtable session where we discussed the platform’s potentials, including the fact that low-code can be the perfect entry point to an IT career.
Nowadays, it is not enough for a programmer to write excellent lines of code; it is also becoming more and more important what soft skills they have. What is the added value of a psychologist developing these skills? What methods are worth adapting in a corporate environment? Our psychologist Fruzsina Fejes answered these questions by presenting the Green Fox strategy.
One of the biggest obstacles to business growth is the lack of suitable IT professionals. Specific courses that are tailored to the needs of companies do not only make the recruitment process more efficient but also reduce learning time significantly while also boosting employee motivation. The chief executive officer of Green Fox Academy, Kristóf Bárdos shares his experiences on the practical benefits of the courses.
The lack of IT professionals has been a problem in Hungary for decades now. Péter Bogyó, editor of HRTV and Anita Fachs, the head of the Hungarian operation of Green Fox Academy, sat down for an interview and talked about the current IT market trends and possible solutions to the issues facing it. We have summarized the most important bits of the in conversation below.