A COSMO CONSULT fejlesztési csapatának vezetőjét, Pető Andrist kérdeztük a Green Fox és a COSMO CONSULT közös, Microsoft technológián alapuló online, szuperintenzív programozóképzéséről.
Márciusban – immáron második alkalommal – Microsoft technológián alapuló online, szuperintenzív programozó képzést indítunk a Microsoft legnagyobb európai Dynamics partnerével, a COSMO CONSULT-tal közösen. A kurzust teljesen a nulláról lehet kezdeni, és a sikeres végzést követően legalább 8 fő kezdhet új karrierbe a COSMO szegedi és debreceni irodáinak fejlesztői csapatában.
Mikor csatlakoztál a COSMO csapatához, és mióta foglalkozol Microsoft rendszerekkel?
Pető András: 2015 óta (akkor még Xapt Solution Kft.) dolgozom a Cosmo-nál, de 2008 óta foglalkozom Microsoft rendszerekkel, azon belül is NAV/Business Central a fő területem. A diplomamunkám is NAV-ból írtam, de AX-ben is programoztam 3 évet.
Miért vágtatok bele a közös képzésbe?
P.A.: Manapság nagyon keresettek a Microsoft Dynamics Business Central fejlesztők, de a C/AL és AL programozási nyelv kevéssé ismert, ezért szeretnénk a nagyközönséget is megismertetni ezzel a világgal. Körülbelül 30 fejlesztőt keresünk az idei évben, ezúttal főként a debreceni és szegedi lokációnkba. Elsősorban a már meglévő ügyfeleinket szeretnénk NAV-ról (C/AL) az új technológiával rendelkező Business Centrálra (AL) átállítani.
Maga a technológia, amivel a képzés foglalkozik, kifejezetten gyártóspecifikus, nem általános célú, mint mondjuk a Java. Miért érdemes mégis ezt a tudást elsajátítani?
P.A.: Akik belevágnak a képzésbe, végre megismerkedhetnek egy komplex vállalatirányítási rendszerrel, egy teljesen más világgal, és nemcsak a manapság ismert Full-Stack, Front-end, Back-end szavakat fogják hallani, hanem olyan fogalmakat is, mint adatelemzés, beszerzés, eladás, raktárkezelés stb. Tehát sokkal kézzelfoghatóbb folyamatokat fognak programozni és megérteni, ami alkalmazható bármely tetszőleges ERP rendszerben, mint amilyen például az SAP vagy az AX. Ezáltal nagy felelősség is van egy programozón (no pressure 😉), hiszen egy egész cég napi működése függhet tőle. Kifejezetten fejlesztői mindsettel válaszolva a kérdésre pedig olyan technológiákkal, eszközökkel fognak dolgozni a kurzusról kikerülő juniorok, mint a Docker, Powershell, GIT, Azure Devops, Visual Studio, Visual Studio Code, MSSQL és persze a C/AL és AL.
Kiknek ajánlod ezt a képzést?
P.A.: Azoknak, akik a programozás mellett az üzleti folyamatokat is szeretnék megérteni, illetve testre szabni.
A képzés teljesen online zajlik, ez a fajta munkarend a képzés utáni COSMO karrierrel mennyire lesz összeegyeztethető?
P.A.: Jelenleg is sok kolléga otthonról dolgozik (Szeged, Kecskemét). Illetve Sopronban is van irodánk, emellett tervezzük, hogy Szegeden is nyitunk egyet, szóval az online együttműködés teljesen bevett gyakorlat nálunk.
Mi vár egy teljesen más területről érkező junior fejlesztőre a COSMO csapatában?
P.A.: A képzés után egy gyors rapid junior traningen megyünk végig (az anyag hasonló lesz ahhoz, amit a Green Foxnál tanulnak, csak még egy kicsit bővebben vesszük át). Majd egy nagyobb feladat sikeres implementálása és prezentálása után az új csapattag rá is kerül egy éles projektre.
Miért szeretsz a COSMO-nál fejlesztőként dolgozni?
P.A.: Jó a csapat, sok valódi ügyfélfolyamatot tudok megismerni, és bevezetési projektekben sok olyan kreatív dolgot kell fejleszteni, ami hasznos értéket teremt az ügyfél számára, ezzel időt és pénzt spórolva számukra, ami engem nagyon motivál. Ilyen projektek például PLC interface a Business Central és egy hatalmas nyomdagép között, vagy Webshop interface kódolása, e-invoice és még sorolhatnám.
További információ a képzésről és jelentkezés: https://www.greenfoxacademy.com/cosmo-microsoft-kepzes
Jelentkezési határidő: 2022. február 6.
Régóta érdekli a technológia világa, de már egy újságírói karrierrel a háta mögött, kétgyermekes anyukaként kezdte el a Green Foxot. Rengeteg időt és energiát fektetett a képzésbe, ami jó alapokat adott egy új, hosszú távú szakmai pályafutáshoz. Dzindzisz Magdalena április óta főállásában már nem újságcikkeket, hanem kódokat ír egy IT-startupnál, ahol még mindig annyit tanul, mintha iskolába járna. Közben pedig nagy örömmel tapasztalja, hogy ma már senki sem rökönyödik meg azon, hogy egy nő programozással foglalkozik.
Jiřina Kopsová back-end programozóként kezdte pályafutását, majd egy multinacionális cégnél a hagyományos programozási nyelvek helyett a low-code technológiákra váltott. Kíváncsi vagy, miben látja a platform-alapú fejlesztés fő előnyeit, és mennyire volt számára bonyolult a váltás? Cikkünkben részletesen mesél róla.
Ma már nem elég, ha egy programozó kiváló kódsorokat ír, egyre fontosabb, milyen személyes készségekkel rendelkezik. Milyen hozzáadott értéke van annak, ha egy pszichológus foglalkozik ezen skillek fejlesztésével? Milyen módszereket érdemes vállalati környezetben is adaptálni? Pszichológusunk, Fejes Fruzsina a Green Fox stratégiájának bemutatásán keresztül adott választ ezekre a kérdésekre.
A Green Fox Academy új többségi tulajdonosa és befektetője, a Sandberg Capital bevonásával folytatja nemzetközi expanzióját, valamint vállalati szolgáltatásai és képzési kínálata fejlesztését. Ez a partnerség számos új lehetőséget nyit előttünk céljaink eléréséhez, és izgatottan tekintünk a közös munka elé.
A cégek fejlődésének egyik legnagyobb akadálya a megfelelő IT szakemberek hiánya. Speciális, vállalatra szabott képzésekkel nem csupán a felvételi folyamat válhat hatékonyabbá, de a betanulási idő is jelentősen lecsökken, miközben erősíthető a munkavállalói motiváció. A képzések gyakorlati előnyeiről Bárdos Kristóf, a Green Fox Academy ügyvezetője osztja meg tapasztalatait.
COVID made Zsolt Náday start a course at Green Fox in 2020, but he was going to do it sooner or later anyway. The epidemic period after the course was less suitable for job hunting, but Zsolt was finally able to choose from several companies and found a job as a Salesforce developer. How does he spend a working day and what skills does he need? Read our interview and get to know the world of Salesforce developers.
The benefits of low-code, or platform-based development are widely recognized by more and more companies, however, there are still many questions around the technology. That’s why we organized a roundtable session where we discussed the platform’s potentials, including the fact that low-code can be the perfect entry point to an IT career.
Nowadays, it is not enough for a programmer to write excellent lines of code; it is also becoming more and more important what soft skills they have. What is the added value of a psychologist developing these skills? What methods are worth adapting in a corporate environment? Our psychologist Fruzsina Fejes answered these questions by presenting the Green Fox strategy.
The lack of professionals in the IT sector has clearly become one of the biggest challenges in the labour market. In this situation, solutions tailor-made for a company’s needs are gaining ground. The corporate bootcamp is a training specifically designed to meet a company's needs and expectations. Its graduates are professionals who are ready to join a project immediately. Now we explain the practical operation and the advantages through the example of our co-operation with Lufthansa Systems Hungária.
In cooperation with our corporate partner, Morgan Stanley Budapest, we are launching an exceptional scholarship program in April 2022. Within the framework of Java Academy corporate boot camp, we are choosing 15 talented students interested in Java and server-side programming and giving them the chance to restart their careers as back-end developers – for free.