Eleinte minden karrier motiváló, pláne ha valaki vállalkozóként egy igazán izgalmas projekten dolgozhat. De mi történik akkor, ha idővel belefásulsz? Balázzsal ez történt, így ismerkedett meg az IT világgal, azóta pedig már dolgozott a Prezinél majd a Pepperlabsnál is fejlesztőként. Milyen volt számára a karrierváltás és kinek ajánlja a Front-end karriert? Erről is mesél nekünk!
A Játszóház Projekt elnevezésű társasjátékos rendezvénysorozatot vittem vállalkozóként 8 évig. Egy lelkes csapatot vezettem, akikkel a modern társasjátékokat népszerűsítettük saját szervezésű rendezvényeken, fesztiválokon, iskolai programokon és céges csapatépítőkön. Aztán a COVID kitörésével átmenetileg minden tevékenységünk lehetetlenné vált, és végül úgy döntöttem hogy belefogok valami újba. Úgy éreztem, hogy változásra van szükségem, mert kiégtem.
Először a Green Fox fél éves Front-end képzést végeztem el. Itt megismerkedtünk a webfejlesztés alapjaival (HTML, CSS, Javascript), illetve belekóstoltunk a React-be. Ezután részt vettem végül egy Full-stack képzésen is, ahol elsősorban React és Node.js volt a fókuszban. A képzés során végig a saját munkán volt a hangsúly, de azért voltak csapatmunkák és előadások is.
Számomra minden feladat hasznos és motiváló volt, ahol építeni kellett valamit, ami utána működött is. Szuper volt a kevés kötöttség, mindenki akkor foglalkozott a képzéssel kapcsolatos teendőkkel, amikor neki alkalmas volt. Mentorunk, Viktor óriási segítség volt az egész képzés alatt: bár a problémákat alapvetően meg kellett tanulni megunknak megoldani, de nagyon sok időt spórolt, hogy egy-egy elakadásnál tőle is tudtunk segítséget kérni.
A képzés után először egy a korábbi munkámhoz kapcsolódó saját projektben hasznosítottam az újonnan szerzett ismereteket: elkészítettem a Játszó/Házhoz országos társasjáték-kölcsönző felhasználói felületét. Ez egy tökéletes bemelegítő projekt volt, ami szerencsére olyan jól sikerült, hogy azóta is több száz felhasználó használja rendszeresen. Ezután a Prezihez kerültem junior fejlesztői pozícióba, egy év után pedig elcsábítottak jelenlegi munkahelyemre a PepperLabs-hez, ami egy szuper kis családias hangulatú fejlesztő cég, ahol rengeteget tudok tanulni.
Könnyű volt elhelyezkedni, és azóta is több ajánlatot kaptam már. Érezni, hogy milyen nagy a kereslet a fejlesztőkre, így szerencsére úgy látom, hogy jelenleg van lehetőség válogatni a munkák között.
Mivel rengeteg különböző megközelítés, keretrendszer és eszköz érhető el, nekem az a benyomásom, hogy mindenki megtalálja azt, amivel szívesen dolgozik. Csak egy példa: művészi vénával rendelkezők készíthetnek “kézműves”, teljesen egyedi megjelenésű felhasználói felületeket, mások használhatnak egyet a rengeteg elérhető UI library közül, hogy előre gyártott elemekből építkezve gyorsabban tudjanak haladni.
Jelenleg régebb óta ugyanannak a megrendelőnek a projektjén dolgozunk, egy érdekes startup termékét fejlesztjük. Teljesen remote dolgozunk, viszont sokat programozunk párban a kollégákkal, ami szuper lehetőség arra, hogy tanuljunk egymástól. Amikor érkezik egy igény a megrendelőtől, akkor általában összeülünk a csapattal, átbeszéljük nagy vonalakban a megvalósítást, utána pedig minél több apró teendőre bontjuk a feladatot. Ezután mindenki választ magának egy feladatot és mehet is a munka. Amikor elakadunk, vagy úgy érezzük, hogy ketten jobban tudnánk haladni, segítséget kérünk egymástól és párosan folytatjuk.
Eddigi tapasztalataim alapján a fejlesztői állások könnyen összeegyeztethetők a családdal, hosszú távú anyagi biztonságot adnak és minimális stresszel járnak. Nagyon élvezem, hogy teljesen remote dolgozunk és ezzel megspóroljuk az utazással töltött időt. Viszont, egyrészt sok komplex technológiát érdemes megismerni és megérteni, másrészt olyan sebességgel fejlődik ez a terület, hogy folyamatosan új dolgokat is meg kell tanulni ahhoz, hogy releváns maradjon a tudás és ez az azért komoly kihívást jelent.
Arra törekszem, hogy minél inkább átfogó tudást és tapasztalatot szerezzek webes alkalmazások fejlesztésében és üzemeltetésében. Mivel kis csapat vagyunk, itt belelátok majdnem minden munkafolyamatba és sokat tudok ebben fejlődni. Csapat szinten törekszünk minden feladathoz a lehető legegyszerűbb és letisztultabb technológiát használni és ezt saját magam számára is egy nagyon jó fejlődési iránynak tartom.
Bár már régóta divatos IT buzzword a DevOps, még mindig kevesen vannak tisztában vele, mit is takar valójában. A legnagyobb elemző cégek becslése szerint a DevOps eszközök piaca a 2018-as 3,42 milliárdról 2026-ra 15 milliárd dollárra fog nőni, ráadásul ezzel párhuzamosan a piacon is egyre több DevOps szakemberre lesz igény.
Újrakezdeni egy másik szakmában senkinek sem könnyű. Ugyanakkor hiszünk abban, hogy egy hiteles és tapasztalt gyakorlati szakember jelenléte és iránymutatása hatalmas segítség, pláne ha egyszer ő is hasonló cipőben járt. Ismerjétek meg Dóri történetét, aki egykor irodavezető volt, ma pedig már Business Analyst és a CRM Specialist kurzusunk mentora.
Koronavírus, maszk, kijárási korlátozás: sokaknak leginkább erről szólt 2020, mi mégsem ezekre fogunk emlékezni. A mi buzzwordjeink ehelyett: #StayAtHome Coding Camp, Impact Ventures, online képzés vagy éppen ISA. És még annyi minden van, amire örömmel és büszkén nézünk vissza. Íme a legemlékezetesebb történések a Green Fox elmúlt évéből.
Vállalati partnerünkkel, a Morgan Stanley budapesti központjával együttműködésben kivételes lehetőséget kínáló ösztöndíjprogramot indítunk 2022 áprilisától. A Java Academy corporate bootcamp keretében 15 tehetséges, a Java nyelv és a szerveroldali programozás iránt érdeklődő hallgató térítésmentesen indíthatja újra karrierjét Back-end fejlesztőként.
A fejlesztési igények és a technológiák gyors változása, a minőségi munkaerő hiánya, illetve az értékes szakmai tudással rendelkező kollégák megtartásának nehézsége világszerte komoly kihívások elé állítja a vállalatokat. Hogyan adható egyedi válasz egy globális problémára? Kinek a feladata kezelni ezt, és hogyan érdemes hozzáfogni? Ezeket a kérdéseket jártuk körül Fachs Anitával, a Green Fox vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetőjével.
Az informatikai szektort érintő szakemberhiány a munkaerőpiac egyik legnagyobb kihívásává nőtte ki magát. Ebben a helyzetben egyre nagyobb jelentőséget kapnak a speciálisan vállalatra szabott megoldások. A corporate bootcamp kifejezetten a cég igényei alapján kidolgozott képzés, ami akár azonnal projektre állítható szakembereket biztosít. A gyakorlati működést és előnyöket a Lufthansa Systems Hungáriával kialakított együttműködésünkön keresztül mutatjuk be.
Would you like to know our partners better, where you can even start your new IT career after the course? We have great news then! We sat down with Accenture, and asked them what kind of workplace Accenture is and why it is good to work there. Read our article and get to know Accenture!
On March 17 we were happy to co-host the “Tech Up Your Business” webinar together with Green Fox Academy live on Facebook and Zoom. Our renowned speakers from Microsoft, SAS and Emarsys discussed the importance of tech skills for business professionals in various industries, as well as achieving a certain level of familiarity with contemporary technologies to succeed in the business world of today.
The lack of IT professionals has been a problem in Hungary for decades now. Péter Bogyó, editor of HRTV and Anita Fachs, the head of the Hungarian operation of Green Fox Academy, sat down for an interview and talked about the current IT market trends and possible solutions to the issues facing it. We have summarized the most important bits of the in conversation below.