Böröcz András korábban a szállodaiparban dolgozott, és bár kicsit mindig is kockának tartotta magát, a programozásról azt gondolta, hogy nem neki való. Ma Business Central fejlesztőként dolgozik a Cosmo Consultnál, és utólag nagyon örül annak, hogy mégis kipróbálta ezt az irányt. Miről szól ez a terület, milyen skilleket igényel, és milyen karrierlehetőségeket tartogat? Tudj meg többet a Business Central fejlesztők világáról és a Microsoft technológián alapuló képzésünkről Andris történetén keresztül!
Korábban a vendéglátásban dolgoztam, aminek több szegletét kipróbáltam. Egy idő után újfajta mentális kihívásra vágytam, ezért még a Green Fox előtt csatlakoztam egy nemzetközi informatikai vállalathoz customer support agentként. Ehhez nem kellett különösebb szakmai tapasztalat, betanítottak arra, amit tudnom kellett. Itt jöttem rá, hogy az IT-s irány nekem való, viszont fejlődni és specializálódni szerettem volna, így elkezdtem képzést keresni. Ekkor jött szembe a Green Fox Microsoft technológián alapuló képzése, amelyet a Cosmo Consulttal, a Microsoft kiemelt partnercégével közösen indított.
2021 áprilisában indult a képzés. Először furcsa érzés volt visszaülni az iskolapadba, de tetszett. Megint lettek osztálytársaim, akikkel összetartó kis csapattá kovácsolódtunk. Online folyt a képzés, így az otthonom kényelméből szerezhettem új skilleket, ami szintén egy új, pozitív élmény volt nekem. A legnagyobb kihívást az jelentette, hogy teljesen más iparágból érkeztem, és kellett egy kis idő ahhoz, hogy átálljon az agyam.
A programozás alapjaival kezdtük, amit Java nyelven sajátítottunk el, majd a Microsoft Dynamics vállalatirányítási rendszerekkel (Navision, Business Central), és az ezek fejlesztéséhez használt C/AL és AL nyelvekkel ismerkedtünk meg. Ezenkívül voltak soft skill tréningek és coaching alkalmak is.
Klasszikus állásinterjú nem volt, de részt vettünk egy beszélgetésen, hogy felmérjék, mennyire passzolunk a vállalati kultúrába. Már a képzés alatt is találkoztunk a mostani mentorainkkal, ők is becsatlakoztak néhány alkalommal, illetve élethű Cosmo Consult projekteken keresztül tanultunk. Mivel a Green Foxos csapatom 80%-a jött tovább a céghez, együtt maradt ez a közösség, ami nekem nagy pluszt jelent a napi munkában.
A Microsoft Dynamics vállalatirányítási rendszerek olyan informatikai megoldások, amelyek összekötik a vállalatok egyes részterületeit (pl. számlázás, könyvelés, árukövetés, kimutatások készítése, project management), segítve a hatékony működést. Fejlesztőként ezekre a rendszerekre alapozva hozunk létre egyedi üzleti igényeket kiszolgáló megoldásokat hazai és nemzetközi kis- és középvállalatoknak. Jelenleg egy verzióváltási (upgrade) csapat tagja vagyok, és a meglévő ügyfeleinket állítjuk át az új technológiával rendelkező Business Centrálra. Ez egy kicsit repetitívebb munka, de úgy gondolom, hogy a betanuláshoz nagyon hasznos.
Minden nap egy standuppal indul, ahol megbeszéljük, ki hogyan áll a feladataival. Ezt követi egy szélesebb körben tartott, második standup, ahol az upgrade projekt munkafolyamatait hangoljuk össze. Ezután általában mindannyian önállóan végezzük a feladatainkat, illetve időnként oktatásokon is részt veszünk. Leginkább analitikai és logikai készségekre van szükség, de jól jönnek a kommunikációs skillek is, hiszen csapatban dolgozom.
Alapvetően heti 2 napot az irodádból, 3 napot otthonról dolgozunk, de amióta megint romlik vírushelyzet, visszaálltunk a home office-ra. Rugalmas a cég ezen téren, és igyekeznek az egyéni igényeket is figyelembe venni. Például, ha valakinek az otthoni körülményei nem teszik lehetővé a hatékony munkát, bejárhat az irodába, persze szigorú járványügyi óvintézkedések mellett.
A lehető legjobb karrierdöntésnek tartom. Mindig érdekelt a PC-k és a számítógépes játékok világa, szóval kicsit kocka voltam, de a programozásról azt gondoltam, hogy nem nekem való. Most már tudom, hogy abszolút tanulható, és a megfelelő módszertannal rövid idő alatt el lehet érni egy belépő szintű tudást. A Covid időszakában különösen megnyugtató, hogy otthonról is végezhető a munkám. Ez olyan stabilitást és biztonságérzetet nyújt, ami a vendéglátásban nincs meg.
Bárkinek jó belépő az IT iparágba, de főleg annak, akit érdekel az üzleti logika vagy van benne némi tapasztalata. Természetesen utóbbi hiánya sem probléma, mert ez is abszolút tanulható. A terület másik érdekessége a front-end és a back-end kombinációja, mivel nálunk mindkettővel ugyanaz a fejlesztő foglalkozik. Akinek pedig megvan a kellő érdeklődése és ambíciója, az később át tud menni például tanácsadói pozícióba, ahol az ügyfélkommunikáción van nagyobb hangsúly.
Nguyen Thanh Tung Tomi gyermekkora óta versenyszerűen karatézik, és sportmenedzsment területen szerzett diplomát. Egy jóbarátja biztatására kezdte el a Green Fox Junior programozó képzését, ahol hamar kiderült, hogy várakozásaival ellentétben a Back-end irány áll közel hozzá, és a képzés után is ezen a területen helyezkedett el. Hogyan telik egy munkanapja, és milyen készségekre van szüksége? Ismerd meg a Back-end területet Tomi történetén keresztül!
A rugalmasság mára megkerülhetetlen szerepet kapott a vállalati működésben. Akár növekedés előtt álló üzletágról, akár új technológiai igényről van szó, az időben meghozott döntés hosszú távú versenyelőnyt jelenthet. Ilyen esetre hatékony megoldás egy speciális, vállalati képzés elindítása.
As the low-code market grows, so do the rumours associated with it. Many do not understand this phenomenon at all and therefore can easily believe the nonsense. Here are the five biggest mistakes and myths about low-code. Find out where they came from and what is behind them!
Big Data has recently turned the business world upside down and has created a need for professionals who can create order out of chaos, i.e. who can create and operate data management systems that allow the organization, cleansing, transformation and analysis of millions of data points.
The demand for tailor-made software has perhaps never been higher. There is now an app for almost everything, for any aspect of our personal or professional life. Yet, companies and users are always looking for more and more, and new ideas are being created and implemented.
In cooperation with our corporate partner, Morgan Stanley Budapest, we are launching an exceptional scholarship program in April 2022. Within the framework of Java Academy corporate boot camp, we are choosing 15 talented students interested in Java and server-side programming and giving them the chance to restart their careers as back-end developers – for free.
The pressure for growth experienced by IT companies is now having an impact on the labour market. The active involvement of women in the IT sector can not only play an important role in alleviating skills shortages; it can also contribute to the development of a more diverse workplace, stimulating teamwork and productivity.