A cégek fejlődésének egyik legnagyobb akadálya a megfelelő IT szakemberek hiánya. Speciális, vállalatra szabott képzésekkel nem csupán a felvételi folyamat válhat hatékonyabbá, de a betanulási idő is jelentősen lecsökken, miközben erősíthető a munkavállalói motiváció. A képzések gyakorlati előnyeiről Bárdos Kristóf, a Green Fox Academy ügyvezetője osztja meg tapasztalatait.
A digitális transzformáció az elmúlt évben óriási lendületet kapott. A pandémia gyors döntéshozatalt, és reakciót követelt meg a piaci szereplőktől. A vállalatokkal szemben alapvető követelmény lett a rugalmasság, ami különösen igaz az időszakos projektekre és ezekkel járó átmeneti munkaerőhiány gyors orvoslására.
Ilyen esetekben gyakori, hogy meghatározott hardskillekre keresnek munkaerőt a vállalatok, akár egy egész csapatot. A cég által alkalmazott stack, framework, eszközök és platformok ismeretének átadása lényegében belső akadémia fenntartását igényli meg a tőlük. Ez a tudás azonban kiválóan integrálható külső képzésekbe, cégspecifikus tudást biztosítva a junior szakembereknek.
„Az IT képzések egy speciális és rendkívül hatékony típusa, amikor egy vállalattal közösen indítunk tanfolyamot egy meghatározott platformra. Ennek óriási előnye, hogy eleve azokat a pályakezdőket szólítjuk meg, akik adott környezetben, azon a platformon szeretnének dolgozni. A képzéseket megelőzően fejlesztő és HR-es kollégákkal szorosan együttműködve alakítjuk ki az igényekre szabott tananyagot, akár technológiaváltásról, új programnyelvről vagy reskilling legyen szó” – mondta el Kristóf.
A gyakorlatra koncentráló módszertannal a képzésről kikerülő csapattagok azonnal projektre állíthatók. Ezzel tervezhetővé és kiszámíthatóvá válik a junior kollégák beléptetése.
„Ha egy junior munkavállaló bekerül egy szervezetbe, körülbelül 1-3 hónapos onboarding időszakon megy keresztül, ami elsősorban a rendszerekkel való ismerkedésről szól. Ezeket az ismereteket mi integrálni tudjuk képzéseinkbe, akár technológiára, akár konkrét platformra, ezzel adott esetben teljesen kiváltva a belső onboarding folyamatot”
– tette hozzá Kristóf.
Ezzel párhuzamosan versenyelőnyt jelenthet a vállalat számára, ha a fejlesztői területen dolgozó kollégák mellett más területek, például értékesítés vagy marketing, felelősei is értik a digitális termékfejlesztés folyamatát. A megfelelő készségek birtokában akár olyan no-code, low-code folyamatokat tudnak automatizálni, amiket ők maguk ismernek a legjobban. Ezzel a céges digitalizáció egyik motorjává válhatnak. A munkavállalói ismeretek aktuális szintje, és releváns készségek akár cégen belül is eltérőek lehetnek, ezért egyedi megoldásokat igényelnek.
A vállalati IT képzés gyakorlati előnyeiről Kristóf a Bitport CIO podcast-jének legutóbbi adásában részletesen is beszámol, kattints ide, és hallgasd meg a teljes beszélgetést!
Ma már nem elég, ha egy programozó kiváló kódsorokat ír, egyre fontosabb, milyen személyes készségekkel rendelkezik. Milyen hozzáadott értéke van annak, ha egy pszichológus foglalkozik ezen skillek fejlesztésével? Milyen módszereket érdemes vállalati környezetben is adaptálni? Pszichológusunk, Fejes Fruzsina a Green Fox stratégiájának bemutatásán keresztül adott választ ezekre a kérdésekre.
Vállalati partnerünkkel, a Morgan Stanley budapesti központjával együttműködésben kivételes lehetőséget kínáló ösztöndíjprogramot indítunk 2022 áprilisától. A Java Academy corporate bootcamp keretében 15 tehetséges, a Java nyelv és a szerveroldali programozás iránt érdeklődő hallgató térítésmentesen indíthatja újra karrierjét Back-end fejlesztőként.
Az informatikai vállalatok esetében tapasztalt növekedési kényszer napjainkra a munkaerőpiacon érezteti hatását. A nők aktív bevonása az IT szektorba nem csupán a szakemberhiány enyhítésében játszhat kiemelkedő szerepet, de hozzájárulhat a sokszínűbb munkahelyi közösség kialakításához, serkentve a csapatmunkát és a produktivitást.
Richárd Németh started programming during his second career change. After graduating from Green Fox, he worked as a front-end developer, then recently changed to a full-stack position, and his current job has taken him to the USA. How does he spend a working day and what skills does he need for his job? Discover the world of full-stack development through Ricsi’s story!
Big Data has recently turned the business world upside down and has created a need for professionals who can create order out of chaos, i.e. who can create and operate data management systems that allow the organization, cleansing, transformation and analysis of millions of data points.
The low-code development platform market is expected to witness a notable annual growth rate of 31.3% during 2020–2030. According to P&S Intelligence, the market revenue will reach $190,792.6 million by 2030. This trend has a significant impact on the job market as well, creating a huge demand for low-code developers. In order to provide a better understanding of low-code and the opportunities it creates, we organized a roundtable discussion. Check out the key insights that came out of the session.
How is it possible to give more impetus to IT development and HR processes at the same time, even though this field is understaffed? How can you fill the gap when you need specialists of a company-specific technology who are ready to join a project as quickly as possible? The corporate bootcamp, which provides specific skills in close cooperation with a company, responds to these challenges.