Magdi pénzügyes, közgazdászként változásra vágyott és szerencsére rátalált az ingyenes Hello IT! for Women programra. Először elvégezte az IT Support kurzust, majd az IT Automatizációt is, és már a Cybersecurity kurzus felén is túl van. Mik a tapasztalatai és a jövőbeni tervei? Erről mesél most nekünk!
Magdi vagyok, pénzügyes, közgazdász. Sok minden érdekel, szeretek varrni, festeni, de úgy általában alkotni. Emellett évek óta tai chizok, és újabban táncolni is tanulok, salsát. Szeretem feszegetni a saját határaimat. :)
Az IT Support képzés előtt bankban dolgoztam. A képzés adott erőt, hogy váltsak, mert rávilágított, hogy több vagyok, mint gondoltam, de még mindig maradtam a pénzügyi világban. Az IT Support kurzus érdekes és érthető volt, illetve a mindenféle tréning alkalmak nekem sokat adtak. Ezután belevágtam az IT Automatizáció kurzusba is, és igyekszem foglalkozni az IT világgal. Jelenleg a Cybersecurity kurzust végzem, nagy érdeklődéssel.
Változásra vágytam. Valami olyanra, ami hasznos, érdekes, és egyszer majd még pénzt is kereshetek vele.
Amikor az IT Automatizáció kurzust végeztem, az idő nagy részében munkanélkül voltam, de nem szerettem volna kiesni a rutinból, így azt az időt, amit irodában töltöttem volna, a tanulásra fordítottam. Emellett a szemem előtt lebegett az is, hogy hamarosan kezdek az új munkakörömben, ahol nem tudom, mennyi időm lesz a kurzussal foglalkozni, így minél előbb szerettem volna befejezni.
A számonkérések nehezek voltak. Sokat kellett utána járni, kutatni. Beismerem, hogy sokszor volt, hogy nem tudtam rájönni a megoldásra, így megoldásokat keresgéltem. Viszont kifejezetten boldog voltam, amikor az adott megoldás sem működött, de a hibaüzenetet megértettem és javítani tudtam.
Az, hogy egyedül, otthonról (vagy éppen, ahol voltam) tudtam az online részeket csinálni, nagy szabadság volt. A mentorálás nem csak a feladatokban és az elakadásokban segített, hanem abban is, hogy ne adjam fel. Sokszor közel voltam hozzá, hogy feladjam, de mindig rájöttem, hogy nem csak én küzdök, így egymást húztuk, vittük előre. Valahogy mindig egy összetartó, kedves csoportban voltam, jófej mentorral. :)
Hát... nehéz. Sokszor elfogy az erő, de ilyenkor én tanulás mentes napokat (legalább kettőt) tartottam. Ebben a 2 napban próbáltam olyan dolgokkal foglalkozni, ami feltölt és erőt ad. A tanulásokat pedig felosztottam maximum 45 perces részekre, köztük legalább 10 perces szünetekkel, amikor mást csináltam, kerülve a képernyőt (pl. teát főztem, viragot locsoltam, kiteregettem).
Az IT Support kurzuson jó alapokat kaptam, míg az IT Automatizációs kurzus segített felismerni, hogy tetszik a programozás. A jövőben szeretnék mélyebben megtanulni valamilyen programozási nyelvet, valószínűleg a Pythont vagy talán az SQL-t. Mindenképpen olyan területet szeretnék, ahol a pénzügyes tudásomat kiegészítve tudom hasznosítani az IT ismereteimet. De az is lehet, hogy a Cybersecurity vonalon indulok tovább, mert ahogy haladok a tananyaggal, egyre jobban tetszik és magaménak érzem a területet.
Hiszünk abban, hogy naprakész tudás átadásával biztosíthatjuk hallgatóink versenyképességét a munkaerőpiacon. Ezért a képzés során néhány alkalommal vezető fejlesztők és elismert szakemberek is megosztják gyakorlatban szerzett tapasztalataikat hallgatóinkkal, köztük a Gen™ Senior Engineering Direktora, František Tröster is.
Hogyan adható nagyobb lendület egyszerre az IT fejlesztéseknek és a HR folyamatoknak, annak ellenére, hogy ez a terület munkaerőhiánnyal küzd? Mivel hidalható át, ha cégspecifikus technológiára felkészült, azonnal projektre állítható szakemberekre van szükség, a lehető leggyorsabban? A szoros vállalati együttműködésben megvalósuló, speciális készségeket biztosító corporate bootcamp ezekre a kihívásokra ad választ.
A rugalmasság mára megkerülhetetlen szerepet kapott a vállalati működésben. Akár növekedés előtt álló üzletágról, akár új technológiai igényről van szó, az időben meghozott döntés hosszú távú versenyelőnyt jelenthet. Ilyen esetre hatékony megoldás egy speciális, vállalati képzés elindítása.
It is still worth learning programming: our latest alumni survey revealed that the average salary of those who enter the field as career changers exceeds HUF 1.2 million gross per month after 3 years. After three years, promotion is almost guaranteed, and nine out of ten programmers who have completed the bootcamp already work in at least medior position.
Starting from the beginning in a different profession is never easy. However, we believe that the presence and guidance of a credible and experienced professional can be a huge help, especially if they have been in the same shoes before. Get to know Dóri's story, who was once an office manager and is now a Business Analyst and a mentor in our CRM Specialist course.
We believe that by providing up-to-date knowledge we can ensure our students' competitiveness in the labor market. That's why, during our courses, leading developers and recognized experts share their practical experiences with our students on several occasions, including Levente Szabados, an artificial intelligence expert.
In cooperation with our corporate partner, Morgan Stanley Budapest, we are launching an exceptional scholarship program in April 2022. Within the framework of Java Academy corporate boot camp, we are choosing 15 talented students interested in Java and server-side programming and giving them the chance to restart their careers as back-end developers – for free.
The lack of professionals in the IT sector has clearly become one of the biggest challenges in the labour market. In this situation, solutions tailor-made for a company’s needs are gaining ground. The corporate bootcamp is a training specifically designed to meet a company's needs and expectations. Its graduates are professionals who are ready to join a project immediately. Now we explain the practical operation and the advantages through the example of our co-operation with Lufthansa Systems Hungária.
On March 17 we were happy to co-host the “Tech Up Your Business” webinar together with Green Fox Academy live on Facebook and Zoom. Our renowned speakers from Microsoft, SAS and Emarsys discussed the importance of tech skills for business professionals in various industries, as well as achieving a certain level of familiarity with contemporary technologies to succeed in the business world of today.