Ugyan ki akarná vesztegetni az idejét, ha végre úgy dönt, belevág a programozásba és elindul a karrierváltás rögös útján?! Egy teljesen új terület megismerése és egy új szakma készségszintű elsajátítása rengeteg időt és energiát emészt fel. Nincs ez másképp a programozással sem, ezért érdemes körültekintően programozási nyelvet választani, hogy olyan tudásra tegyél szert, amivel tényleg új karrierbe kezdhetsz.
Ez igazán jól hangzik elméletben, de az IT az egyik leggyorsabban változó, folyamatosan fejlődő terület. Melyiket érdemes most, 2022-ben megtanulni a több száz programozási nyelv közül? Van néhány nyomós indokunk, amiért szerintünk a Java az egyik biztos befutó!
A Java minden évben előkelő helyen szerepel a legnépszerűbb programozási nyelvek rangsorában. Bár vannak, akik szerint lassan veszít a népszerűségéből, jelenleg is nagyjából 8 millió Java fejlesztő dolgozik világszerte, ami jól mutatja, milyen nagy a kereslet az ilyen szakemberek iránt.
De lássuk, milyen előnyökkel jár, amik miatt érdemes elsajátítanod!
Nem véletlen hogy több mint egy évtizede az egyik legnépszerűbb és legelismertebb nyelv világszerte. Sokoldalúságának köszönhetően szinten minden területen használható, legyen szó asztali vagy webes alkalmazásokról, szerveroldali megoldásokról, mobilos fejlesztésekről. Ráadásul operációs rendszer és platformfüggetlen, így akárhol, akármikor futtatható.
Ha ez még nem lenne elég meggyőző, a felhőalapú számítástechnika világában olyan vezető szolgáltatók is támogatják a Java használatát az alkalmazások fejlesztésében, mint az Amazon, a Google vagy a Microsoft.
A legtöbbünknek nem egyszerű megtanulni egy programozási nyelvet, sőt. Nem kevés türelem, kitartás és jó logikai érzék kell hozzá. Jó hír, hogy a Java egyszerű nyelvnek számít, és népszerűségének köszönhetően rengeteg anyag érhető el az interneten, ami segít, ha elakadnál a tanulás során. Ha pedig már tapasztalt fejlesztő vagy más objektumorientált nyelveken, akkor még hamarabb meg fogod érteni magát a Javát, hiszen részletes és intuitív API-t kínál, nagyon jó minőségű dokumentációval.
A fejlesztés világában számos módszert alkalmaznak a programozási nyelvek népszerűségének mérésére. Az egyik legelterjedtebb a TIOBE index: a rangsort havonta frissítik a világszerte képzett mérnökök, tanfolyamok és állások száma alapján. 2021 májusában a Java a harmadik helyen szerepel a listán. Érdemes végezni egy kis kutatást a népszerű állásközvetítő portálok valamelyikén, meglepően sok nyitott Java fejlesztői állást fogsz találni, olyan nemzetközileg elismert nagyvállalatoknál is, mint a Morgan Stanley, ahol az informatikai álláslehetőségek közel harmada ehhez a programozási nyelvhez köthető.
A Java egy általános célú, objektumorientált, nyílt forráskódú programozási nyelv, így minden, a fejlesztéshez és futtatásához szükséges program, illetve eszköz teljesen ingyen van. Természetesen ez nemcsak a programozóknak, de a vállalatoknak is rendkívül fontos szempont, így aztán a nagyvállalatoktól a startupokig rengeteg cégnél keresnek Java fejlesztőket, ami kifejezetten előnyös, ha még nem tudod, milyen típusú vállalatnál szeretnél elhelyezkedni.
A Java nyelvet még a 90-es évek elején kezdte el fejleszteni a Sun Microsystems és egészen 2009-ig az ő tulajdonukban állt. Ennek az időszaknak a vége felé igencsak lelassult a Java fejlődése és a következő évek sem alakultak jól, miután az Oracle átvette a stafétát. Így történhetett meg, hogy a Java 6. és 9. verziója között 11 év telt el. A Java 9 után viszont az Oracle úgy döntött, hogy új életciklust alkalmaz, ami 6 havonta garantálja a Java jelentős új verzióját, ez ismét nagy fellendülést eredményezett.
2022 áprilisában ösztöndíjas programozóképzést indítunk a Morgan Stanley támogatásával. A Java Academy névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy olyan érdeklődőknek nyújtson jövőbiztos képzési- és karrierlehetőséget, akik a meglévő programozó tudásukat szeretnék továbbfejleszteni gyakorlati ismeretekkel, elősegítve őket a kiemelkedő teljesítmény elérésében.
A low-code fejlesztői platformok piacán 2020 és 2030 között jelentős, 31,3%-os éves növekedés várható. A P&S Intelligence szerint 2030-ra a piaci bevétel eléri a 190 792,6 millió dollárt. Ez a tendencia jelentős hatással van a munkaerőpiacra is, hatalmas keresletet generál a platformspecifikus fejlesztők iránt. De mi is a low-code és milyen új lehetőséget teremt? Erről beszélgettünk januári kerekasztalunkon a téma szakértőivel.
Hogyan adható nagyobb lendület egyszerre az IT fejlesztéseknek és a HR folyamatoknak, annak ellenére, hogy ez a terület munkaerőhiánnyal küzd? Mivel hidalható át, ha cégspecifikus technológiára felkészült, azonnal projektre állítható szakemberekre van szükség, a lehető leggyorsabban? A szoros vállalati együttműködésben megvalósuló, speciális készségeket biztosító corporate bootcamp ezekre a kihívásokra ad választ.
Vállalati partnerünkkel, a Morgan Stanley budapesti központjával együttműködésben kivételes lehetőséget kínáló ösztöndíjprogramot indítunk 2022 áprilisától. A Java Academy corporate bootcamp keretében 15 tehetséges, a Java nyelv és a szerveroldali programozás iránt érdeklődő hallgató térítésmentesen indíthatja újra karrierjét Back-end fejlesztőként.
There are many courses to choose from if you want to learn programming, but before, it's worth comparing the options, because it makes a difference how much support you get or what chances you have later on the job market. In the second part of this article series, we collected more characteristics that you should pay attention to when choosing the course that suits you best. Read the last article to know more!
Big Data has recently turned the business world upside down and has created a need for professionals who can create order out of chaos, i.e. who can create and operate data management systems that allow the organization, cleansing, transformation and analysis of millions of data points.
Anita Donkó had worked as an art teacher but switched to IT after much consideration. She completed our CRM Specialist course in the summer of 2022 and found a new job within 2 weeks. How did she find the course, what attracted her to Salesforce, and what parallels does she see between this platform and indoor climbing? Read the story of Anita’s career change.
The lack of professionals in the IT sector has clearly become one of the biggest challenges in the labour market. In this situation, solutions tailor-made for a company’s needs are gaining ground. The corporate bootcamp is a training specifically designed to meet a company's needs and expectations. Its graduates are professionals who are ready to join a project immediately. Now we explain the practical operation and the advantages through the example of our co-operation with Lufthansa Systems Hungária.
The first Forbes Tech Summit in Hungary looked for answers through the example of Lufthansa Systems Hungária's IT Young Professional Programme, and we have collected the 5 main thoughts arose during the full house BIG TECH stage podium discussion.
How is it possible to give more impetus to IT development and HR processes at the same time, even though this field is understaffed? How can you fill the gap when you need specialists of a company-specific technology who are ready to join a project as quickly as possible? The corporate bootcamp, which provides specific skills in close cooperation with a company, responds to these challenges.