Krisztina fiatal anyukaként vágott bele a Hello IT! for Women programba. Jó adag elszántságra és kitartásra volt szüksége, hiszen nem csak édesanya, de egyetemista is egyben, mégis az elsők között végezte el a kifejezetten nőknek szóló alapozó IT kurzusunkat, ami az INCO Academy - Work in Tech programja keretében valósul meg. Mi a titka? Hogyan küzdött meg a mindennapi kihívásokkal? Erről mesél nekünk.
Nem könnyű pár szóban összefoglalni, de igyekszem a legfontosabbakat kiemelni: egy csodálatos kislány édesanyja, egyetemista, aki igyekszik folyamatosan új dolgokat tanulni, gyermek, testvér, barát, egyszerű ember.
Február óta a szülési szabadságomat töltöm, de előtte szerkesztőségi asszisztensként dolgoztam egy híroldalnál. Ez sok mindent magába foglalt, számos területen támogattam a szerkesztőség munkáját, volt benne egy kis IT, HR, adminisztráció stb.
Ahogy említettem is, a szülés előtt asszisztensként dolgoztam, a feladataim által napi kapcsolatban voltam az IT Support és a webfejlesztő csapattal, és nagyon szerettem velük együtt dolgozni, mindig lenyűgözött a munkájuk, nagyon vonzott ez a terület. Sokszor mondták is, hogy jó érzékem van hozzá, de korábban nem mertem belevágni. Most viszont úgy alakult, hogy egyedül nevelem a kislányom és úgy éreztem, tulajdonképpen nincs veszteni valóm, viszont rengeteget nyerhetek.
Minden szabadidőmet erre szántam, videókat néztem és hallgattam altatás közben, az éjszakai ébredésekkor feladatokat oldottam meg, ha épp volt segítségem. Június végén államvizsgázom pszichológia alapszakon és nem szívesen osztom meg a figyelmemet, nehezen állok neki másnak, ha valamit nem fejeztem be, így minden erőmet a programba fektettem, hogy most ugyanezt tegyem az államvizsga tételekkel.
Szerintem a legtöbb résztvevő erre azt válaszolná, hogy az IT Support kurzus második modulja. Szerencsére felkészítettek bennünket már a bevezető beszélgetésben, hogy az lesz a legnehezebb, így nem ért váratlanul, de ott elég sok videót újra kellett néznem, hogy megértsem pontosan miről is van szó. Mégsem ez a modul tartott számomra a legtovább. A negyedik modulra valahogy elfogyott a lendületem és körülbelül egy hétig elő sem vettem a kurzust. Ekkor egy kisebb mélypontot éltem meg. Ezen Fanni interjúja segített át, aki elsőként végezte el a programot. Erőt adott, hogy igenis végig lehet csinálni és utána egy héten belül a végére is értem. Nekem egyébként az utolsó modul, az IT biztonság volt a kedvencem.
Nekem nagyon megfelelt a szabad időbeosztás, hogy bármikor hozzáférhettünk a videókhoz, a saját tempónkban haladhattunk. Nagyon megtisztelő volt a Google szakemberei által összeállított tananyagot elsajátítani. Sajnos nem minden mentorált időponton tudtam részt venni, de amikor csak tudtam igyekeztem bekapcsolódni és ez most sincs másképp, hogy már végeztem a programmal, ugyanis sokat tanulok a többiek kérdéseiből, meglátásaiból. A tréningek közül az időmenedzsment és a karriertervezés érdekel, ezek még hátra vannak, szeretnék majd bekapcsolódni.
Mostanra elvileg a legnehezebb részen - a második modulon - már mindenki túl van, így csak azt tudom mondani, hogy csak így tovább, már közel a cél! Itt mindenki igazi Wonder Woman, édesanyák, üzletasszonyok, csodanők, akik arra szánják a szabadidejüket, hogy IT Support ismereteket szerezzenek: ezzel szerintem mindent elmondtam. :)
A kicsit távolabbi jövőben mindenképp szeretnék IT területen elhelyezkedni. Ismerkedem a weboldal fejlesztéssel is, így akár a Support, akár a programozás világában is el tudom képzelni magam. Ehhez viszont még szeretnék kicsit több tudást szerezni, már ki is néztem egy képzést a Green Fox Academy oldalán, de most először az államvizsga következik. :)
Németh Richárd a második szakmaváltása során kezdett bele a programozásba. A Green Fox után Front-end fejlesztőként helyezkedett el, majd nemrég átment egy full-stack pozícióba, és jelenlegi munkájának köszönhetően az USA-ba is eljutott. Hogyan telik egy napja, és milyen skillekre van szüksége a munkája során? Ismerd meg a full-stack fejlesztés világát Ricsi történetén keresztül!
A piaci változásokat elsősorban rugalmassággal és agilitással kezelhetik hatékonyan a vállalatok, ebben pedig nagy szerepet kap a munkaerő képzettsége és az új kollégák integrációjának minősége is. A belső vállalati képzések mindkét esetben megoldást jelentenek. A képzések nemzetközi trendjeit, a magyar specifikumokat és a vállalatok igényeit Fachs Anita, a Green Fox Academy vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetője vázolta fel a Bitport CIO podcastjének legutóbbi adásában.
A cégek fejlődésének egyik legnagyobb akadálya a megfelelő IT szakemberek hiánya. Speciális, vállalatra szabott képzésekkel nem csupán a felvételi folyamat válhat hatékonyabbá, de a betanulási idő is jelentősen lecsökken, miközben erősíthető a munkavállalói motiváció. A képzések gyakorlati előnyeiről Bárdos Kristóf, a Green Fox Academy ügyvezetője osztja meg tapasztalatait.
Big Data has recently turned the business world upside down and has created a need for professionals who can create order out of chaos, i.e. who can create and operate data management systems that allow the organization, cleansing, transformation and analysis of millions of data points.
The benefits of low-code, or platform-based development are widely recognized by more and more companies, however, there are still many questions around the technology. That’s why we organized a roundtable session where we discussed the platform’s potentials, including the fact that low-code can be the perfect entry point to an IT career.
COVID made Zsolt Náday start a course at Green Fox in 2020, but he was going to do it sooner or later anyway. The epidemic period after the course was less suitable for job hunting, but Zsolt was finally able to choose from several companies and found a job as a Salesforce developer. How does he spend a working day and what skills does he need? Read our interview and get to know the world of Salesforce developers.
With the involvement of a new investor and majority owner, Sandberg Capital, Green Fox Academy continues the international expansion and the development of corporate services and courses. This partnership opens new opportunities for achieving our goals and we look forward to working together.
How is it possible to give more impetus to IT development and HR processes at the same time, even though this field is understaffed? How can you fill the gap when you need specialists of a company-specific technology who are ready to join a project as quickly as possible? The corporate bootcamp, which provides specific skills in close cooperation with a company, responds to these challenges.