Kinek való az Automata tesztelői karrier? Hogy néz ki egy napja annak, aki ezt a területet választja? Ismerjétek meg Antal történetét, aki megoszt veletek minden érdekes részletet a tesztelők világáról!
Eredetileg CNC gépkezelőként dolgoztam, a munkám monotonitása miatt döntöttem a karrierváltás mellett.
A Green Foxnál az újratervezés programon vettem részt, ahol manuális és automata tesztelői képzést is kaptam.
Abszolút pozitív csalódás volt, különösen az online formátum és a rugalmassága miatt. Kezdetben nem akartam feltétlenül tesztelő lenni, gondolkodtam a programozói karrieren is, de végül a tesztelés mélységei felkeltették az érdeklődésemet és nagyon megkedveltem ezt a területet.
Az álláskeresésem körülbelül egy hónapig tartott, ami nem mondható túl hosszúnak. :) Kezdetben kissé frusztrált voltam, mivel sok embertől azt hallottam, hogy junior pozícióban nehéz elhelyezkedni. Ez azonban csak szóbeszédnek bizonyult, hiszen nekem nagyon gyorsan sikerült állást találnom. Egyébként az ibello-nál kaptam egy jó lehetőséget, ami egy teljesen online működő, tesztautomatizálással foglalkozó vállalat.
Az automata tesztelés leginkább azért tetszett meg nekem, mert tökéletes egyensúlyt teremt a programozói kihívások és az emberközpontú megközelítés között. A kódírásban rejlő technikai kihívások izgalmasak számomra, miközben nagyra értékelem a lehetőséget, hogy szorosan együttműködhetek a csapattal és részt vehetek a kommunikációs folyamatokban. Ez a kettős megközelítés teszi igazán vonzóvá nekem az automata tesztelést.
Ajánlom azoknak, akik technológia iránt érdeklődnek, de nem csak programozóként szeretnének dolgozni. Ideális választás a problémamegoldóknak, akik szeretik a csapaton belüli együttműködést, közös munkát is.
Egy tipikus napom, mivel agilis munkakörnyezetben dolgozom, tartalmazza a daily standupot, tesztek karbantartását, új tesztek implementálását, teszteredmények elemzését, hibajavítások ellenőrzését, követelmények megírását és megbeszélését.
Célom, hogy több projektben vehessek részt a tesztelői tudásom gyarapítása érdekében. Emellett a DevOps területére is szeretném kiterjeszteni szaktudásomat, mivel úgy vélem, hogy az automatizált tesztelésnél ez egyre fontosabb képesség.
Az egyetlen állandó a technológiában – akárcsak mostanában az életünkben – a változás, amihez mind a vállalatoknak, mind pedig az embereknek meg kell tanulnia alkalmazkodni. Különösképpen azoknak, akiknek a munkáját veszélyezteti az automatizáció, vagy épp a recesszió. Cikksorozatunkban azokat az IT területeket járjuk végig, amikkel hosszú távon piacképesek maradhatunk, kezdve a Salesforce-szal, aminek igencsak fényes jövőt jósolnak a szakértők.
Magdi pénzügyes, közgazdászként változásra vágyott és szerencsére rátalált az ingyenes Hello IT! for Women programra. Először elvégezte az IT Support kurzust, majd az IT Automatizációt is, és már a Cybersecurity kurzus felén is túl van. Mik a tapasztalatai és a jövőbeni tervei? Erről mesél most nekünk!
A hosszú hónapokig elhúzódó toborzás a HR rémálma. Főleg, ha még attól is tartani kell, hogy a nehezen kiválasztott szakember egy jobbnak vélt ajánlat miatt hirtelen továbbáll. Pedig van olyan megoldás, ami a kockázatokat és a költségeket is minimálisra csökkenti. Ez a tehetséges fiatal programozókat és a vállalatokat összekötő Tech Talent Speed Date, amelyet a Green Fox Academy szervez március 9-én, Budapesten.
The demand for tailor-made software has perhaps never been higher. There is now an app for almost everything, for any aspect of our personal or professional life. Yet, companies and users are always looking for more and more, and new ideas are being created and implemented.
As the low-code market grows, so do the rumours associated with it. Many do not understand this phenomenon at all and therefore can easily believe the nonsense. Here are the five biggest mistakes and myths about low-code. Find out where they came from and what is behind them!
Barnabás Kádár got into coding as a social scientist because he wanted to find a STEM job. Since then, he has become an experienced Data Engineer and now teaches Python programming himself. What does a Data Engineer do, what skills does he need and who should choose this career path? Learn more about Data Engineering through Barni's story!
The pressure for growth experienced by IT companies is now having an impact on the labour market. The active involvement of women in the IT sector can not only play an important role in alleviating skills shortages; it can also contribute to the development of a more diverse workplace, stimulating teamwork and productivity.