Laci egy teljes karrierutat járt végig egészen az alapoktól kezdve a vezetői beosztásig, mielőtt úgy érezte, eljött a karrierváltás ideje. A komfortzónájából kilépve jelentkezett a Green Fox egyik speciális képzésére, hogy kipróbálja magát egy teljesen új területen, Microsoft Business Central programozóként.
A Green Fox előtt a vendéglátásban tevékenykedtem nagyjából 12 évig. Dolgoztam egy darabig külföldön, majd itthon is. Pohárszedőként kezdtem a pályafutásom, majd a bár körül segédkeztem, ezt követően bartender lettem, aztán végül a menedzsmentből jöttem el.
Tulajdonképpen a pandémiának köszönhető, hogy végül megléptem a karrierváltást, de már a vírushelyzet előtt is nagyon érett bennem a gondolat, hogy tanulnom kellene még. Két ötletem volt: vagy a vendéglátás keretein belül keresek továbbképzési lehetőséget, vagy egy teljesen új dologba vágok bele. Nagyon sok motivációs videóban hallottam azt, hogy merjek kilépni a komfortzónámból, így végül egy teljesen új terület megismerése mellett tettem le a voksom. Hamar rájöttem, hogy ez a programozás, ezért döntöttem úgy, hogy a Green Foxnál fogok tanulni.
Amikor a Green Fox meghirdette a Microsoft technológián alapuló képzését, akkor érett meg bennem a gondolat, hogy talán ez lenne nekem való, mivel a kódolás mellett ennek a területnek van egy gazdasági oldala is, ami engem régebb óta érdekelt a programozás mellett.
A képzés egyébként beváltotta a hozzá fűzött reményeimet, bár némelyik része kicsit keményebb volt, mint elsőre gondoltam, de mindig azokon a kereteken belül maradt, hogy meg tudjam csinálni megfelelő energiabefektetéssel. A legnagyobb kihívást a gyors tempó jelentette, hiszen tényleg minden nap valami teljesen újat tanultunk és gyorsan haladtunk előre. Azt viszont nagyon élveztem, amikor csoportban tudtunk dolgozni, és megismerhettem közelebbről a csapattársaimat, illetve a mentoraimat. Végül egy nagyon jó kis baráti közösség kovácsolódott össze belőlünk.
Az, hogy többen mentünk együtt tovább a képzésről a Cosmohoz, hatalmas pluszt jelentett. Már a beilleszkedés is sokkal könnyebb volt mindenkinek így, hogy egy összeszokott brigád voltunk, és ez a baráti kötelék megmaradt azóta is.
Én főként azoknak ajánlanám ezt a képzést, akiket érdekel általánosságban a gazdaság, akik szeretnék megérteni a gazdasági és gyártási folyamatokat, szívesen foglalkoznának több üzleti területtel, nem csak kódolni szeretnének megtanulni.
Talán azt szeretem a leginkább, hogy gyakorlatias az, amit csinálunk, ez számomra nagyon fontos. Amit upgradelünk, javítunk, fejlesztünk, annak mindig látjuk a kimenetelét és magát a kézzelfogható terméket. Szerintem ez az, ami igazán izgalmas a Microsoft technológián alapuló programozásban. A legnagyobb kihívás pedig a gazdasági folyamatok megértése, ami egyébként a legizgalmasabb része is a dolognak.
A szakmai szempontok mellett szerintem fontos az is, hogy hol helyezkedik el az ember. A jelenlegi munkahelyemen, a Cosmo Consultnál például szeretem, hogy rendkívül kedvező a munka-magánélet egyensúly, illetve az sem utolsó szempont, hogy a mentoraim és vezetőim nagyon segítőkészek, mindenki arra törekszik, hogy a lehető leggyorsabban fejlődjek és beilleszkedjek.
A Cosmos fejlesztőkkel már a képzés során megismerkedtünk, már ekkor az volt a benyomásom, hogy mindig elérhetők, ha szükség van rájuk, lehet tőlük kérdezni, ha bármivel elakadunk, vagy esetleg valamilyen személyes problémánk adódik.
Kádár Barnabás azért vágott bele a kódolásba társadalomtudósként, hogy reálosabb pozíciókban tudjon elhelyezkedni. Erről 2020 decemberében mesélt nekünk, azóta tapasztalt Data Engineerré vált, és ma már ő maga is tart oktatásokat a Python programozásról. Mivel foglalkozik egy Data Engineer, milyen skillekre van szüksége, és kinek érdemes ezt a karrierutat választani? Ismerd meg jobban a Data Engineering területet Barni történetén keresztül!
Az egyedi szoftverek iránti kereslet talán soha nem volt még ekkora, mint napjainkban. Lassan már szinte mindenre létezik egy alkalmazás, legyen szó akár a személyes, akár a szakmai életünk bármely aspektusáról, de a vállalatok és a felhasználók mindig többre és többre vágynak, újabb ötletek születnek és kerülnek megvalósításra.
Az informatikai vállalatok esetében tapasztalt növekedési kényszer napjainkra a munkaerőpiacon érezteti hatását. A nők aktív bevonása az IT szektorba nem csupán a szakemberhiány enyhítésében játszhat kiemelkedő szerepet, de hozzájárulhat a sokszínűbb munkahelyi közösség kialakításához, serkentve a csapatmunkát és a produktivitást.
Big Data has recently turned the business world upside down and has created a need for professionals who can create order out of chaos, i.e. who can create and operate data management systems that allow the organization, cleansing, transformation and analysis of millions of data points.
Barnabás Kádár got into coding as a social scientist because he wanted to find a STEM job. Since then, he has become an experienced Data Engineer and now teaches Python programming himself. What does a Data Engineer do, what skills does he need and who should choose this career path? Learn more about Data Engineering through Barni's story!
As the low-code market grows, so do the rumours associated with it. Many do not understand this phenomenon at all and therefore can easily believe the nonsense. Here are the five biggest mistakes and myths about low-code. Find out where they came from and what is behind them!
The rapid change in development needs and technologies, a shortage of quality workforce, and the difficulty of retaining colleagues with valuable professional skills are major challenges for companies worldwide. How to give a unique answer to a global problem? Who is responsible for the management of this problem, and where should you start? We discussed all these questions with Anita Fachs, who is the managing director in charge of corporate services at Green Fox.