Az első program sikerei után márciusban ismét elindul egy kifejezetten nőknek szóló, ingyenes IT-kurzus a Green Fox közreműködésével. Rádi Viktor senior mentorral beszélgettünk a „Hello IT! for Women” programról.
A digitálizálódó világban nemcsak programozókra van szükség: az IT más területein is érdemes képeznie magát annak, aki fel szeretne készülni a jövő kihívásaira. Ehhez ad támogatást a nőknek szóló „Hello IT! for Women” című, ingyenes kurzus, amely a Google.org támogatásával az INCO Academy - Work in Tech programja keretében valósul meg Európa számos országában helyi szervezetekkel együttműködve, Magyarországon a Green Fox közreműködésével. Megkértük Rádi Viktort, a kurzusért felelős senior mentort, hogy meséljen a júliusban induló online kurzusról, illetve arról, hogy kiknek ajánlja, és miért.
A felnőtt magyar lakosságnak csupán a negyede rendelkezik az alapvető ismereteket meghaladó digitális készségekkel, és közöttük is alacsony a nők aránya, miközben az IT a munkaerőpiac legdinamikusabban fejlődő területe - derül ki a „Women in Digital Scoreboard 2020” kutatásból. Közben egyre többet hallunk arról, hogy nőként nagyon is érdemes belevágni a programozásba, de valójában bármilyen informatikai tudás elsajátítása olyan befektetés a jövőbe, amely biztosan megtérül.
A „Hello IT! for Women” kurzus Magyarországon 2021 júliusban indult el először, azzal a céllal, hogy 300 nőnek kínáljon lehetőséget arra, hogy az átlagos felhasználóhoz képest mélyebb tudást szerezzenek a számítógépek működéséről és az informatikáról.
A programra hatalmas volt az érdeklődés, néhány hét alatt csaknem 1800 jelentkezés érkezett, ezért idén márciusban ismét lehetőséget adunk, ezúttal 430 hölgy számára, hogy részt vegyen a kurzuson és elsajátítson egy olyan alaptudást, amivel megalapozhatja új, jövőbiztos IT karrierjét.
A program elméleti és gyakorlati elemekből épül fel, de alapvetően gyakorlat-orientált, rengeteg komplex feladatmegoldással. Olyan tudást és készségeket ad, amelyekre egy belépő szintű informatikai állás betöltéséhez szükség van az IT support, illetve az end-to-end ügyféltámogatás területén. Lényegében egy IT-ügyfélszolgálat kurzusról van szó, ahol az alábbiakról tanulnak a résztvevők:
Mindez 150+ órányi tananyagból sajátítható el, 5 modulra bontva, amelyek mindegyike egy tudásfelmérő teszttel zárul. Aki sikeresen elvégzi az összes modult, Google IT Support Professional Certificate tanúsítványt szerez, amelyet egyetlen HR-esnek sem kell majd bemutatni, hiszen a Google-tanúsítványok mindegyike komoly presztízzsel bír a munkaerőpiacon.
Magát a tananyagot önállóan is el lehet sajátítani a Coursera e-learning platformon, de a Google.org támogatásával, az INCO és Green Fox jóvoltából megvalósuló program keretében most ingyenes, és a kurzus ezenkívül is számos pluszt ad.
A mentorálás és a soft skill tréningek magyar nyelven történnek, de az online tananyagok (olvasmányok és videók) a Coursera felületén angol nyelvűek, ezért a kurzus elvégzéséhez szükség lesz angolnyelv-tudásra, főképp angol szövegértésre.
A „Hello IT! for Women” kurzus azoknak a nőknek kifejezetten jó lehetőség, akik közelebbről megismerkednének az IT világával, például mert a munkájuk során szükség van digitális skillekre, vagy megtennék az első lépést egy új karrier felé, de még nem tudják, hogy merre induljanak.
„Ez egy kezdő szintű kurzus, aminek az elvégzése nem igényel semmilyen előképzettséget. Sőt, aki az gondolja, hogy az IT távol áll tőle, annak érdemes tudni, hogy ennek is megvannak a fix lépései és a logikája, amit meg lehet tanulni. Tehát tényleg nincs mitől félni, kellő motivációval és energiabefektetéssel bárki el tudja végezni a programot”
– mondja Viktor, kiemelve, hogy a résztvevők nemcsak a karrierjükben, hanem akár a hétköznapokban is hasznát vehetik a tanultaknak. A felvételi során a jelentkezők angolnyelv-tudását és motivációját mérik fel. Utóbbi azért kulcskérdés, mert elsősorban azoknak szeretnének lehetőséget biztosítani a kurzussal, akik elkötelezettek annak elvégzése iránt.
A jelentkezés már elstartolt a 2022 márciusában induló kurzusra, biztosítsd be Te is a helyed! További információk és jelentkezés itt.
A for-profit szektor és a civil szféra szakemberei összefogtak annak érdekében, hogy egymás tudását kiegészítve segítsenek másokon. Programozók önkéntes küldetésként vállalták, hogy egy hazai civil szervezet, a Szociális és Rehabilitációs Alapítvány (SZÉRA) munkájának, illetve ügyfeleinek segítése céljából szakmai tudásukkal, kreativitásukkal egy komplex és rendkívül innovatív adatkezelési szolgáltatást építenek fel. A fejlesztés eredménye, amellett, hogy első lépésben több száz, bajba jutott családon segít, a későbbiekben más szervezetek munkáját is támogathatja majd az ország egész területén.
A fejlesztési igények és a technológiák gyors változása, a minőségi munkaerő hiánya, illetve az értékes szakmai tudással rendelkező kollégák megtartásának nehézsége világszerte komoly kihívások elé állítja a vállalatokat. Hogyan adható egyedi válasz egy globális problémára? Kinek a feladata kezelni ezt, és hogyan érdemes hozzáfogni? Ezeket a kérdéseket jártuk körül Fachs Anitával, a Green Fox vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetőjével.
A piaci változásokat elsősorban rugalmassággal és agilitással kezelhetik hatékonyan a vállalatok, ebben pedig nagy szerepet kap a munkaerő képzettsége és az új kollégák integrációjának minősége is. A belső vállalati képzések mindkét esetben megoldást jelentenek. A képzések nemzetközi trendjeit, a magyar specifikumokat és a vállalatok igényeit Fachs Anita, a Green Fox Academy vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetője vázolta fel a Bitport CIO podcastjének legutóbbi adásában.
The popularity of low-code platforms is increasing in the whole world, and the demand for experts in this field is growing rapidly. Nikolett Tarjáni-Dobos left her dietician career to become a software developer and has been working as a low-code programmer in Germany for almost 2 years. She first heard about this field when she was looking for a job. Yet, she now feels lucky that this became her new career. But what does a low-code developer do and how does a working day go? We asked Niki about these topics as well as about the misconceptions around low-coding.
Technological enhancements often evoke strong emotions in people; this is no different when ChatGPT made its explosive public entry. Some believe that the dominance of AI leads to the end of the programming profession, while others see exciting opportunities arising from it. Where does the truth lie? In our article, we deep-dive into those changes that AI tools bring to the lives of developers. Will ChatGPT truly be the programmer of the future?
There are many courses to choose from if you want to learn programming. Even though they may seem similar at first glance, these courses can differ in many ways. In this 2-part article series we collect some of the most important characteristics that you should pay attention to when choosing the course that suits you best. Read the first part to know more!
The first Forbes Tech Summit in Hungary looked for answers through the example of Lufthansa Systems Hungária's IT Young Professional Programme, and we have collected the 5 main thoughts arose during the full house BIG TECH stage podium discussion.
How is it possible to give more impetus to IT development and HR processes at the same time, even though this field is understaffed? How can you fill the gap when you need specialists of a company-specific technology who are ready to join a project as quickly as possible? The corporate bootcamp, which provides specific skills in close cooperation with a company, responds to these challenges.