A Big Data az utóbbi időben alaposan felforgatta az üzleti világot és igényt teremtett olyan szakemberekre, akik rendet teremtenek a káoszban, azaz képesek olyan adatkezelő rendszereket felépíteni és működtetni, amik lehetővé teszik akár több millió adat rendszerezését, tisztítását, átalakítását és elemzését.
Becslések szerint a világ 2025-re 200 Zettabyte adatot fog létrehozni és tárolni. Bár ezeknek az adatoknak már maga a tárolása is hatalmas kihívás, a vállalatok számára az okozza a legnagyobb fejtörést, hogy ebből a hatalmas adatmennyiségből hogyan lehet kinyerni az értéket. A digitalizáció hatására ma már szinte minden szervezet hatalmas mennyiségű adatot gyűjt össze, és megfelelő szakemberekre illetve technológiára van szükségük ahhoz, hogy az adatok használható állapotba kerüljenek, mire eljutnak az adattudósokhoz és elemzőkhöz. Itt jön képbe a Data Engineer, aki elengedhetetlen fontosságú szerepet játszik ebben a folyamatban.
A Data Engineer olyan IT területen dolgozó szakember, akinek elsődleges feladata az adatok előkészítése analitikai vagy operatív felhasználásra. A teljes adatkezelő rendszer kiépítéséről, valamint arról gondoskodik, hogy a szükséges adatok hasznos és strukturált formában álljanak rendelkezésre. Céljuk, hogy az adatokat könnyen hozzáférhetővé tegyék és optimalizálják a szervezet big data ökoszisztémáját, ezzel lehetővé téve a cégek számára, hogy az adatok segítségével értékeljék és optimalizálják teljesítményünket.
Röviden: az adatmérnökök komoly értéket teremtenek azáltal, hogy automatizálják és optimalizálják az összetett rendszereket, így az adatokat hozzáférhető és használható üzleti eszközzé alakítják át.
A Data Engineer a data science csapatban dolgozik, számtalan más terület szakembereivel. A csapatban általában van adatelemző, BI engineer, adatbázis-adminisztrátor, Data Architect, Data Scientist és Data Quality Engineer is. Habár alapvetően csapatban dolgoznak, introvertált személyeknek is jó választás lehet ez a terület , hiszen végig tudnak csinálni úgy egy munkanapot, hogy csak röviden egyeztetnek a csapatukkal. Ugyanakkor a Data Engineeringen belül is el lehet menni olyan irányokba, ahol nagyobb hangsúlyt kap a kommunikáció, akár az ügyfélkapcsolattartáson vagy egy csapat irányításán keresztül.
Amíg vannak feldolgozandó adatok, az adatmérnökökre lesz kereslet.
A Dice Insights 2019-ben arról számolt be, hogy az adatmérnöki munka a technológiai ipar egyik legfelkapottabb munkaköre, megelőzve az informatikusokat, webdizájnereket és Adatbázis Architecteket.
A Data Engineer karrier egyaránt kifizetődő és kihívásokkal teli. Ha ebbe az irányba indulsz, fontos szerepet fogsz játszani a szervezet sikerében, mivel könnyebben hozzáférhetővé teszed azokat az adatokat, amelyekre adattudósoknak, elemzőknek és döntéshozóknak szükségük van a munkájuk elvégzéséhez. Emellett pedig az sem utolsó szempont, hogy az IT-n belül is kiemelkedő a fizetés és a legtöbb cégnél rendkívül rugalmasak a munkafeltételek.
A problémamegoldó készségekre mindenképp szükség lesz, ha ezt a szakmát választod, és meg kell tanulnod programozni is (Python, Java). Ami az előnye, az a hátránya is: hatalmas az igény erre a tudásra, így bőven van tennivaló, jó időmenedzsmentre van szükség, tudni kell priorizálni a feladatokat. Fontos továbbá, hogy rendelkezz egy erős logikai és analitikai érzékkel, hogy jól átlásd és megértsd a különböző rendszerek működését és nem árt, ha szeretsz számokkal és adatokkal dolgozni. :)
Szeretnél egy olyan speciális IT tudást, ami hosszú távon értékes a piacon? Ha érdekelnek az adatok és jó logikai érzékkel rendelkezel, akkor lehet, hogy a Data Engineering lesz a Te karrierutad. Jelentkezz junior programozó képzésünkre és sajátítsd el villámgyorsan velünk.
Dobai Dániel gazdálkodás és menedzsment szakra járt, majd autodidakta módon webfejlesztővé képezte magát. Mivel versenyképes programozói tudást akart szerezni, nemrég elvégezte a Green Fox Java Back-end fejlesztő képzését. Milyen élmény volt számára a képzés, és beváltotta-e a hozzá fűzött reményeket? Ismerd meg Dani karrierváltásának a történetét!
Márciusban csaknem 250 hölggyel ismét elindul a Hello IT! for Women, ami egy kifejezetten nőknek szóló, ingyenes IT-kurzus a Green Fox közreműködésével. Habár a résztvevőknek június végéig kell befejezni a 150+ órás programot, van olyan szorgalmas hallgatónk, aki egy hónap alatt a végére ért. Mi volt a titka? Mennyire találta hasznosnak a programot? Erről mesél most nekünk!
A Green Fox Academy új többségi tulajdonosa és befektetője, a Sandberg Capital bevonásával folytatja nemzetközi expanzióját, valamint vállalati szolgáltatásai és képzési kínálata fejlesztését. Ez a partnerség számos új lehetőséget nyit előttünk céljaink eléréséhez, és izgatottan tekintünk a közös munka elé.
Az informatikai szektort érintő szakemberhiány a munkaerőpiac egyik legnagyobb kihívásává nőtte ki magát. Ebben a helyzetben egyre nagyobb jelentőséget kapnak a speciálisan vállalatra szabott megoldások. A corporate bootcamp kifejezetten a cég igényei alapján kidolgozott képzés, ami akár azonnal projektre állítható szakembereket biztosít. A gyakorlati működést és előnyöket a Lufthansa Systems Hungáriával kialakított együttműködésünkön keresztül mutatjuk be.
The popularity of low-code platforms is increasing in the whole world, and the demand for experts in this field is growing rapidly. Nikolett Tarjáni-Dobos left her dietician career to become a software developer and has been working as a low-code programmer in Germany for almost 2 years. She first heard about this field when she was looking for a job. Yet, she now feels lucky that this became her new career. But what does a low-code developer do and how does a working day go? We asked Niki about these topics as well as about the misconceptions around low-coding.
There is a growing need for IT professionals worldwide, offering many possibilities for employees. Which career path is suitable for you the most? Which one is ultimately future-proof? In this series of articles we aim to introduce those IT career paths that let us stay marketable in the job market long term. This time, we dive into Back-end.
The lack of professionals in the IT sector has clearly become one of the biggest challenges in the labour market. In this situation, solutions tailor-made for a company’s needs are gaining ground. The corporate bootcamp is a training specifically designed to meet a company's needs and expectations. Its graduates are professionals who are ready to join a project immediately. Now we explain the practical operation and the advantages through the example of our co-operation with Lufthansa Systems Hungária.
The rapid change in development needs and technologies, a shortage of quality workforce, and the difficulty of retaining colleagues with valuable professional skills are major challenges for companies worldwide. How to give a unique answer to a global problem? Who is responsible for the management of this problem, and where should you start? We discussed all these questions with Anita Fachs, who is the managing director in charge of corporate services at Green Fox.