A karrierváltás messze nem olyan ijesztő, mint sokan gondolják: következő interjúalanyunk sztorija is erről árulkodik. Bence korábbi munkahelyén már dolgozott vállalatirányítási rendszerekkel, így nem is volt kérdés, milyen karrierúton induljon a Green Fox-nál. Mi motiválta arra, hogy belevágjon a Microsoft technológián alapuló képzésünkbe, és mit szeret a legjobban új munkájában? Cikkünkből minden kiderül!
A Green Fox előtt az élelmiszeriparban dolgoztam, azon belül is rendszerspecialistaként. A csapatom a gyárban üzemelő rendszerekkel foglalkozott: mérlegrendszertől a vállalatirányítási rendszerekig mindennel, ami a napi működéshez szükséges volt. A Microsoft Dynamics AX erőforrás tervező, vállalatirányítási rendszerével már itt lehetőségem volt megismerkedni. Nagyon megtetszett, hogy mennyire meg tudja könnyíteni egy vállalat mindennapjait egy ilyen rendszer, ami egyben arra is sarkallt, hogy belevágjak a Green Fox képzésébe.
A Business Central egy nagyon egyszerű program, amit bármilyen komplexitás szinten személyre lehet szabni. Emiatt tetszett meg nagyon. Maga a rendszer gazdasági folyamatokra épül, ami az egyik legizgalmasabb és talán az egyik legnagyobb kihívás is a fejlesztésben. Persze azért nem szükséges könyvelői szinten tudni mindent, de azzal tisztában kell lenni, hogy mi miért történik. Nem elég tehát csak megírni a kódot, tudnia kell a fejlesztőnek azt is, hogy mi lesz annak a szerepe a folyamatokban, illetve a vállalat működésében.
A képzés olyan volt, amilyennek elképzeltem. Vállalatirányítási rendszert láttam már felhasználói oldalról, így nagyjából el tudtam képzelni, milyen lehet a fejlesztése. Ennek ellenére így is volt bőven kihívás. Például sokszor éreztük azt, hogy nincs vége a napnak. Amikor valamilyen nehézséggel szembesültünk, gyakran ott ültünk öten is a gép előtt, addig nyúzva közösen a feladatot, amíg meg nem találtuk rá a megoldást. Ebből fakadt azonban talán az egyik legkedvesebb élményem is: azt hiszem kijelenthetem, hogy barátokra leltem a képzés során. Úgy voltunk összezárva nagyjából fél éven keresztül 10 emberrel, hogy közben személyesen egyetlenegyszer sem találkoztunk, mégis nagyon összerázódtunk ez idő alatt.
A majdani COSMO-s kollégákkal a képzés második felében találkoztunk. Nagy plusz jelentett, hogy a Green Fox-os kurzus során megismerhettük őket, így amikor a céghez kerültünk már nem voltunk idegenek egymásnak. Az első benyomásom egyébként az volt, hogy elfoglaltságaik ellenére mindig szakítottak arra időt, hogy hasznos tanácsokkal lássanak el minket. Leginkább abban segítettek, hogy a felmerülő fejlesztési problémák kapcsán merre induljunk a megoldások keresésében.
A munkámban végre megtaláltam azt, amit kerestem: a kreativitást gazdasági szinten. A Microsoft technológián alapuló fejlesztés nagyon kreatív terület, minden felmerülő problémára több tucat lehetséges megoldás létezik. Most ráadásul részt vehetünk az első saját, éles fejlesztési projektünkben is, amit egy magyar cég számára készítünk.
Azoknak ajánlanám, akiket nagyon érdekel a gazdasági vonal, és szeretnének kicsit kreatívabbak is lenni, részt venni a gazdasági folyamatok fejlesztésében.
Samu szeretett volna egy stabil karriert kiépíteni, így fogant meg benne az IT-ra váltás gondolata. Végül 2019-ben jelentkezett a Green Fox szuperintenzív junior programozó képzésére, azóta pedig már DevOps mérnökként dolgozik Angliában.
Az idei “tanévben” a HTTP Alapítványnak köszönhetően lehetőségünk nyílt arra, hogy az ITMP (Infotanár Mentor Program) keretében karrierváltók mellett informatiktanárokat is képezzünk. Ez egy különösen izgalmas feladat, hiszen a tanárokon keresztül sok-sok diákra is hatással lehetünk. Mik voltak a legemlékezetesebb pillanatok, a legnagyobb kihívások? És hogyan tovább ősszel? Reményi Zoltánnal, a HTTP Alapítvány elnökhelyettesével, valamint Némethné Büki Bernadett informatikatanárral, a képzés egyik résztvevőjével beszélgettünk.
A technológiai trendek által előidézett iparági változások a kihívások mellett lehetőséget kínálnak a vállalatok számára, hogy növeljék bevételi forrásaikat. Ahhoz azonban, hogy az élen maradjanak, a szervezeteknek lépést kell tartaniuk a fejlődő technológiával, alkalmazottaiknak pedig a szükséges készségekkel.
A Green Fox mára erős nemzetközi vállalattá vált és regionális IT talent poolt épít. Nemzetközi képzéseket indítunk és országhatárokon átnyúló lehetőségeket biztosítunk hallgatóink, valamint vállalati partnereink számára. Csehországban és Szlovákiában piacvezető szerepből építkezünk tovább.
Barnabás Kádár got into coding as a social scientist because he wanted to find a STEM job. Since then, he has become an experienced Data Engineer and now teaches Python programming himself. What does a Data Engineer do, what skills does he need and who should choose this career path? Learn more about Data Engineering through Barni's story!
COVID made Zsolt Náday start a course at Green Fox in 2020, but he was going to do it sooner or later anyway. The epidemic period after the course was less suitable for job hunting, but Zsolt was finally able to choose from several companies and found a job as a Salesforce developer. How does he spend a working day and what skills does he need? Read our interview and get to know the world of Salesforce developers.
The lack of IT professionals has been a problem in Hungary for decades now. Péter Bogyó, editor of HRTV and Anita Fachs, the head of the Hungarian operation of Green Fox Academy, sat down for an interview and talked about the current IT market trends and possible solutions to the issues facing it. We have summarized the most important bits of the in conversation below.
With the involvement of a new investor and majority owner, Sandberg Capital, Green Fox Academy continues the international expansion and the development of corporate services and courses. This partnership opens new opportunities for achieving our goals and we look forward to working together.