Több tízezer fejlesztő hiányzik a magyar munkaerőpiacról, erre kínál megoldást junior programozó képzésünk. A tech cégek eltérő igényeihez igazodva célul tűztük ki oktatási portfóliónk diverzifikálását és a tananyag fejlesztését, melyre 46 millió forint támogatást kaptunk az ÖKO_16 keretében indított Baconsult Inkubátor Programtól.
AZ IVSZ iparági felmérése szerint több tízezer informatikus hiányzik a hazai munkaerőpiacról, erre kínál megoldást junior programozó képzésünk. 2015 októberi indulásunk és 2018 év eleje között több mint 300 hallgató iratkozott be a képzésünkre, 2018. februárban pedig már hetedik évfolyam startol el. A munkaerőpiac is visszaigazolta a modellünk sikerességét, több mint 40 partnercég szavazott bizalmat a Green Fox tehetségeinek.
Még több szakirány
A tech terület az egyik leggyorsabban fejlődő iparág, a szektorban működő vállalatok pedig mind technológiai ismeretek, mind soft skillek tekintetében eltérő elvárásokat támasztanak a fejlesztőkkel szemben. Az IT szektor ezen sajátosságaihoz igazodva folyamatosan fejlesztjük tananyagunkat, valamint oktatási portfóliónk diverzifikálását tűztük ki célul. A Baconsult Inkubátor programjától kapott 46 008 850 forintos támogatást ezzel összhangban az oktatás hatékonyságának saját fejlesztésű szoftverekkel történő növelésére, valamint új specializációk bevezetésére fordítjuk, ami elősegíti nemzetközi piacra lépésünket is. A projekt teljes költsége 57 511 063 forintot tesz ki.
Első körben kaptunk támogatást
A Baconsult Inkubátor programja 2017 augusztusában indult el a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által kiírt “Innovációs Ökoszisztéma” (ÖKO_16 ) program támogatásával, melynek célja a közép-magyarországi startup környezet megerősítése. A Baconsult 10 innovatív hazai kisvállalkozás felkarolására fordítja az állami támogatást, melyet saját forrással is kiegészít. Emellett a nyerteseknek az inkubátor üzletviteli segítséget nyújt és kapcsolati tőkéjét is rendelkezésre bocsátja. Iskolánk BACON_ÖKO_16-2018-0002 számú pályázata az első öt cég között kapott támogatást az inkubátorprogram keretében.
Máté karrierútja nem mondható éppen hétköznapinak. Kisgyermek korától versenyszerűen műkorcsolyázott, korán megismerkedett a jég show-k különleges műfajával és a Disney on Ice jégtáncosaként körbe turnézta a fél világot. De mi történik egy showtáncossal a koronavírus-válság idején? Szerencsére Máté hitt a happy endben, a válsághelyzetre lehetőségként tekintett és végül megtalálta karrierje következő állomását. Ismerjétek meg első kézből izgalmas útját a szoftverfejlesztésig!
Koronavírus, maszk, kijárási korlátozás: sokaknak leginkább erről szólt 2020, mi mégsem ezekre fogunk emlékezni. A mi buzzwordjeink ehelyett: #StayAtHome Coding Camp, Impact Ventures, online képzés vagy éppen ISA. És még annyi minden van, amire örömmel és büszkén nézünk vissza. Íme a legemlékezetesebb történések a Green Fox elmúlt évéből.
A Green Fox mára erős nemzetközi vállalattá vált és regionális IT talent poolt épít. Nemzetközi képzéseket indítunk és országhatárokon átnyúló lehetőségeket biztosítunk hallgatóink, valamint vállalati partnereink számára. Csehországban és Szlovákiában piacvezető szerepből építkezünk tovább.
A fejlesztési igények és a technológiák gyors változása, a minőségi munkaerő hiánya, illetve az értékes szakmai tudással rendelkező kollégák megtartásának nehézsége világszerte komoly kihívások elé állítja a vállalatokat. Hogyan adható egyedi válasz egy globális problémára? Kinek a feladata kezelni ezt, és hogyan érdemes hozzáfogni? Ezeket a kérdéseket jártuk körül Fachs Anitával, a Green Fox vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetőjével.
The popularity of low-code platforms is increasing in the whole world, and the demand for experts in this field is growing rapidly. Nikolett Tarjáni-Dobos left her dietician career to become a software developer and has been working as a low-code programmer in Germany for almost 2 years. She first heard about this field when she was looking for a job. Yet, she now feels lucky that this became her new career. But what does a low-code developer do and how does a working day go? We asked Niki about these topics as well as about the misconceptions around low-coding.
The low-code development platform market is expected to witness a notable annual growth rate of 31.3% during 2020–2030. According to P&S Intelligence, the market revenue will reach $190,792.6 million by 2030. This trend has a significant impact on the job market as well, creating a huge demand for low-code developers. In order to provide a better understanding of low-code and the opportunities it creates, we organized a roundtable discussion. Check out the key insights that came out of the session.
How is it possible to give more impetus to IT development and HR processes at the same time, even though this field is understaffed? How can you fill the gap when you need specialists of a company-specific technology who are ready to join a project as quickly as possible? The corporate bootcamp, which provides specific skills in close cooperation with a company, responds to these challenges.
With the involvement of a new investor and majority owner, Sandberg Capital, Green Fox Academy continues the international expansion and the development of corporate services and courses. This partnership opens new opportunities for achieving our goals and we look forward to working together.
Flexibility is now an essential part of running a business. Whether it’s a growth-facing business area or a new technological need, a fast decision can provide a long-term competitive advantage. An effective solution for such a case is to start a special, corporate course.