Dani kiskorában többféle álmot dédelgetett, amikor a jövőbeni munkájára gondolt. Sokáig úgy tervezte, hogy tűzoltó lesz vagy katona, de végül a főzés iránti szenvedélye győzedelmeskedett és szakácsnak állt. Ha valaki ebben az időszakban azt mondta volna neki, hogy végül a programozásban találja meg a számításait, biztos nem hitt volna neki. Lássuk, hogyan jutott el a konyhától egy digitális banki szoftvercégig.
Sok minden érdekel, szabadidőmben thai boxolok, nyelvet tanulok, kicsit felfrissítem az angoltudásom, szeretném megszerezni a felsőfokú nyelvvizsgát és tervezem, hogy jövőre egyetemre megyek. Tavaly a Covid alatt váltam Junior Back-end programozóvá a Green Fox első 100%-ban online bootcamp-jén, ami után kicsit megpihentem, de most ismét kedvet kaptam a tanuláshoz. :)
Több ötletem is volt, általános iskolás koromban leginkább tűzoltóként tudtam elképzelni magam egy katasztrófavédelmi szakkörnek köszönhetően. Ez később is megmaradt, jelentkeztem egyetemre katasztrófavédelem alapszakra, de ez a tervem végül nem valósult meg.
Szerencsére a katasztrófavédelem mellett más dolgok is érdekeltek, már akkor is szenvedélyesen szerettem főzni, így lettem végül szakács. Dolgoztam például a Costesben, a Zeller bisztróban és egy kicsit külföldön is a Green Fox előtt.
A szakács lét nagy elhivatottságot követel meg. A vendéglátóipar kemény fizikai jelenlétet igényel, hosszú, akár 14 órás műszakokkal, sok éjszakázással, ami fiatalon és energikusan még nem jelent különösebb problémát. Ugyanakkor hamar elkezdtem gondolkodni, hogy mi lesz velem 20-30 év múlva. Ugyanúgy fogom bírni? Mi lesz, ha családot alapítok, vagy épp valamilyen fizikai probléma áll a munka útjába? Főként ezek az aggodalmaim vezettek a karrierváltáshoz, hosszú távra tervezek és szerettem volna jövőálló szakmát, ami jobb munka-magánélet egyensúlyt biztosít és kellően stabil.
Különböző tudományos területek is érdekeltek a főzés mellett, úgy mint az űrkutatás vagy a számítógépek világa. Szerencsére a testvérem mérnökinformatikus, így általa kicsit mélyebben betekintést nyertem az IT világába. Tanítgatott, megmutatta az alapokat és a segítségével ráébredtem, hogy ez a terület maximálisan nekem való.
Őszintén szólva az elején nagyon nehéz volt. Amikor elkezdtem, már négy éve szakácsként dolgoztam, fizikai munkát végeztem, így eléggé elszoktam ettől az intenzív tanulástól, pláne, hogy egy ilyen bootcamp elvégzéséhez rengeteg önszorgalom és folyamatos gyakorlás kell. Sokszor késő estig tanultam, de így is nagyon élveztem. Mi voltunk az első 100%-ban online osztály, amitől kicsit tartottam eleinte, de hamar rájöttem, hogy semmilyen hátrányt nem okoz a tanulásban, és így is kialakult egy nagyon jó, összetartó közösség. Néhány hallgatóval mai napig is tartjuk a kapcsolatot.
Szerintem ez a képzés azoknak való, akik tényleg meg akarnak tanulni programozni és hisznek magukban, illetve abban, hogy ez sikerülni fog. Rengeteg figyelem, idő, türelem és elkötelezettség kell hozzá. Érdemes előtte kipróbálni a kódolást, hogy el tudják dönteni, mennyire való nekik az IT terület.
Szerencsére nagyon gyorsan találtam állást, azt hiszem, nagyjából másfél hónap alatt. Egy közepes méretű digitális banki szoftvercégnél helyezkedtem el, azóta is ott dolgozom. A bootcamp után részt vettem a Green Fox Alumni Buddy programjában, ami olyan jól sikerült, hogy nemcsak egy új barátságra, de az első fejlesztői munkahelyemre is rátaláltam a mentorom segítségével. :)
SZD
A for-profit szektor és a civil szféra szakemberei összefogtak annak érdekében, hogy egymás tudását kiegészítve segítsenek másokon. Programozók önkéntes küldetésként vállalták, hogy egy hazai civil szervezet, a Szociális és Rehabilitációs Alapítvány (SZÉRA) munkájának, illetve ügyfeleinek segítése céljából szakmai tudásukkal, kreativitásukkal egy komplex és rendkívül innovatív adatkezelési szolgáltatást építenek fel. A fejlesztés eredménye, amellett, hogy első lépésben több száz, bajba jutott családon segít, a későbbiekben más szervezetek munkáját is támogathatja majd az ország egész területén.
Mozga Anna frissdiplomás bölcsészként vágott bele a programozásba nem sokkal a diplomaosztója után. Miután elvégezte a Green Fox Junior programozó képzését, 1-2 évig kereste a helyét új szakmájában, most pedig úgy érzi, hogy Salesforce-fejlesztőként végre megtalálta. De mit csinál egy Salesforce-fejlesztő, és milyen készségekre van szüksége? Ismerd meg jobban a Salesforce területet Anna történetén keresztül!
Az informatikai vállalatok esetében tapasztalt növekedési kényszer napjainkra a munkaerőpiacon érezteti hatását. A nők aktív bevonása az IT szektorba nem csupán a szakemberhiány enyhítésében játszhat kiemelkedő szerepet, de hozzájárulhat a sokszínűbb munkahelyi közösség kialakításához, serkentve a csapatmunkát és a produktivitást.
There is a growing need for IT professionals worldwide, offering many possibilities for employees. Which career path is suitable for you the most? Which one is ultimately future-proof? In this series of articles we aim to introduce those IT career paths that let us stay marketable in the job market long term. This time, we dive into Back-end.
The low-code development platform market is expected to witness a notable annual growth rate of 31.3% during 2020–2030. According to P&S Intelligence, the market revenue will reach $190,792.6 million by 2030. This trend has a significant impact on the job market as well, creating a huge demand for low-code developers. In order to provide a better understanding of low-code and the opportunities it creates, we organized a roundtable discussion. Check out the key insights that came out of the session.
The pressure for growth experienced by IT companies is now having an impact on the labour market. The active involvement of women in the IT sector can not only play an important role in alleviating skills shortages; it can also contribute to the development of a more diverse workplace, stimulating teamwork and productivity.
The lack of professionals in the IT sector has clearly become one of the biggest challenges in the labour market. In this situation, solutions tailor-made for a company’s needs are gaining ground. The corporate bootcamp is a training specifically designed to meet a company's needs and expectations. Its graduates are professionals who are ready to join a project immediately. Now we explain the practical operation and the advantages through the example of our co-operation with Lufthansa Systems Hungária.