Az elmúlt néhány évben igencsak megnőtt a népszerűsége a kevés, vagy akár semmilyen programozói tudást nem igénylő alkalmazásfejlesztő- platformoknak. Ezek remek lehetőséget kínálnak a fejlesztő-hiánnyal küzdő vállalatoknak és azok számára is, akik szívesen váltanának IT-ra, de a programozást elsőre nagy falatnak érzik.
A no-code lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egyetlen kódsor megírása nélkül készítsenek el akár egy teljes szoftvert vagy legalábbis annak egy jelentős részét. Ehhez előre meghatározott komponenseket, blokkokat használnak, amelyek információkat hordoznak a számítógép számára arról, hogy mit és hogyan kell csinálni. A no-code specialisták ezeket a komponenseket logikai sorrendbe teszik egy vizuális szerkesztőben egy egyszerű “drag and drop” funkció segítségével.
A legnépszerűbb no-code fejlesztőeszközök közé tartozik a WordPress (webes tartalomkezelés), a Zapier (feladatautomatizálás) és a Zendesk (ügyfélszolgálat), professzionális, üzleti területeken átívelő használatra pedig a Salesforce, a no-code fejlesztés egyik vezető platformja. Ma már több ezer vállalat használja, közel 20%-os piaci részesedéssel világelső a CRM rendszerek területén és ez a szám folyamatosan növekszik, így érdemes elmélyítened a tudásod ezen a területen.
A no-code megoldások a nevükhöz híven nem igénylik egyetlen kódsor beírását sem, miután elindították őket. Ehelyett űrlapokra, konfigurációkra és egyszerű beviteli eszközökre támaszkodnak a platform szakértők.
Kiválóan alkalmasak részleges szoftvermegoldások vagy alkalmazások létrehozására, vagy akár például egy weboldal tartalmának és eszközeinek frissítésére anélkül, hogy elterelnék a fejlesztők figyelmét más projektekről.
A no-code eszközök azonban korlátozottak a nagyszabású innovációk megvalósítása vagy új platformok építése szempontjából. Általában bonyolultabb és drágább a bővítésük, és bár gyorsan beállíthatók, használhatók, rugalmasságuk gyakran korlátozott.
Mi, a Green Foxnál kifejezetten Salesforce platform specifikus képzést tartunk, mert azt látjuk a piacon, hogy erre a tudásra folyamatosan növekszik a kereslet céges oldalon. A vállalat az előrejelzések szerint a jövőben is folytatja a terjeszkedést, így egyre több Salesforce szakemberre lesz szükség a munkaerőpiacon. A Forbes Magazine szerint a Salesforce Business Administrator, Consultant és Analyst állások már most is stabilan a LinkedIn leggyorsabban növekvő tíz nyitott pozíciója között szerepelnek, a vállalat szerint pedig mintegy 4.2 millió munkahely jön majd létre a Salesforce ökoszisztémában 2024-ig.
De lássuk, milyen pozíciókra lehet számítani ezen a területen!
Ebben a pozícióban a te feladatod áthidalni az üzleti követelmények és a technológia közötti szakadékot. Míg a jelentések és dashboardok létrehozása a mindennapok részét képezi, a saját kutatások készítése és a problémák kezelése is a felelősségi körbe tartozik. Az önálló feladatmegoldás mellett csapatmunkára is számíthatsz, hiszen együtt dolgozhatsz más adminokkal, Salesforce fejlesztőkkel és Salesforce tanácsadókkal az összetettebb problémák megoldásában.
A Salesforce tanácsadók teszik lehetővé a szervezetek számára, hogy minél többet hozzanak ki a Salesforce együttműködéseikből, befektetésekből. Ezért kompetensnek kell lenniük a CRM platformon, és képesnek kell lenniük összetett üzleti kihívások fejlesztésére és megoldására. Egy Salesforce Consultant jól ismeri a Salesforce-ot és az általa kínált funkciókat, legújabb frissítéseket, és tisztában kell lennie azzal, hogyan lehet ezeket felhasználni arra, hogy a Salesforce platformból a lehető legtöbbet tudja kihozni az adott ügyfél.
Mint Salesforce Business Analyst, a te feladatod lesz, hogy elmerülj az adatokban, azonosítsd a kulcsfontosságú információkat, és feltérképezz egy nyertes üzleti stratégiát. Legyen szó Business Analyst területről vagy Salesforce Consultant pozícióról, mindkét esetben megoldásokat fogsz keresni, és gyakorlati javaslatokat tenni.
Mazur Lili turizmus szakirányon diplomázott, amit főként azért választott, mert mindig szeretett nyelveket tanulni. Később kiderült, hogy a kódolás sem áll annyira távol tőle, mint hitte, sőt, ezen a területen bőven van lehetősége alkotni és kiélni a kreativitását. Hogyan helyezkedett el Front-end fejlesztőként a cégnél, amit előre kiszemelt magának, és milyen most egy munkanapja? Ismerd meg Lili karrierváltásának történetét!
Hogyan adható nagyobb lendület egyszerre az IT fejlesztéseknek és a HR folyamatoknak, annak ellenére, hogy ez a terület munkaerőhiánnyal küzd? Mivel hidalható át, ha cégspecifikus technológiára felkészült, azonnal projektre állítható szakemberekre van szükség, a lehető leggyorsabban? A szoros vállalati együttműködésben megvalósuló, speciális készségeket biztosító corporate bootcamp ezekre a kihívásokra ad választ.
A cégek fejlődésének egyik legnagyobb akadálya a megfelelő IT szakemberek hiánya. Speciális, vállalatra szabott képzésekkel nem csupán a felvételi folyamat válhat hatékonyabbá, de a betanulási idő is jelentősen lecsökken, miközben erősíthető a munkavállalói motiváció. A képzések gyakorlati előnyeiről Bárdos Kristóf, a Green Fox Academy ügyvezetője osztja meg tapasztalatait.
Az informatikushiány egy több évtizedes probléma Magyarországon. Ennek kapcsán az aktuális IT munkaerőpiaci trendekről, megoldási lehetőségekről beszélgetett Bogyó Péter, a HRTV adásszerkesztő műsorvezetője Fachs Anitával, a Green Fox Academy magyarországi operációjának vezetőjével. Az alábbiakban a beszélgetés legfontosabb részeit foglaltuk össze.
Would you like to know our partners better, where you can even start your new IT career after the course? We have great news then! We sat down with Accenture, and asked them what kind of workplace Accenture is and why it is good to work there. Read our article and get to know Accenture!
There is a growing need for IT professionals worldwide, offering many possibilities for employees. Which career path is suitable for you the most? Which one is ultimately future-proof? In this series of articles we aim to introduce those IT career paths that let us stay marketable in the job market long term. This time, we dive into Back-end.
The low-code development platform market is expected to witness a notable annual growth rate of 31.3% during 2020–2030. According to P&S Intelligence, the market revenue will reach $190,792.6 million by 2030. This trend has a significant impact on the job market as well, creating a huge demand for low-code developers. In order to provide a better understanding of low-code and the opportunities it creates, we organized a roundtable discussion. Check out the key insights that came out of the session.
Besides challenges, the changes in the industry brought about by technological trends also present opportunities for companies to increase their revenue streams. However, if they want to stay ahead, organisations must keep pace with evolving technology, and their employees must have the necessary skills.
In cooperation with our corporate partner, Morgan Stanley Budapest, we are launching an exceptional scholarship program in April 2022. Within the framework of Java Academy corporate boot camp, we are choosing 15 talented students interested in Java and server-side programming and giving them the chance to restart their careers as back-end developers – for free.