8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra programozás? Részidős képzésünk hallgatója, Máté elmeséli, hogy milyen heti 40 órás állása mellett bootcampet végezni.
2019. októberében a szuperintenzív képzéseink mellett elindítottuk az első részidős Junior programozó képzésünket. A kiválasztási folyamat, a tananyag és a módszertan ugyanaz, az ütemezés azonban igazodik a teljes állásban dolgozók életritmusához. Az oktatás hétköznap esténként, illetve hétvégén zajlik az online térben heti 20-25 órában, így nagyjából 11 hónap alatt lehet elsajátítani a programozás alapjait. Dévényi Máté évekig fontolgatta a jelentkezést szuperintenzív képzésünkre, de ahogy sokakat, őt is visszatartotta, hogy fel kellett volna adnia a munkahelyét. Részidős képzésünket pontosan azoknak szánjuk, akik hasonló cipőben járnak. De mire számítson az, aki munkája mellett egy programozó bootcamp elvégzésére adja a fejét?
Munka után programozás
Máté végzettségét tekintve politológus-közgazdász, de az elmúlt években több dologba belekóstolt: dolgozott reklámügynökségnél, valamint webtervezéssel és grafikával is kísérletezett már. Jelenleg adatbáziskezeléssel foglalkozik, nemrég pedig egy webáruházas vállalkozás alapításába is belekezdett néhány barátjával. „Jó ideje szemezek a programozással, és a Green Foxot is több ismerősöm ajánlotta már, de sokáig érleltem magamban a döntést. Amikor tavaly ősszel végre rászántam magam, hogy jelentkezzek a szuperintenzív képzésre, felmentem a holnapra, és megláttam, hogy részidős képzés is indul. Így végül arra jelentkeztem” – mondja Máté, aki az idei év elején el is kezdte a képzést.
Elfoglalt és élvezi
Az oktatás minden kedden és csütörtökön este 7-9 óra között, és szombatonként reggel 9-től este 6-ig van. Máté eleinte tartott attól, hogy a munkája és a képzés mellett egyáltalán nem marad szabad ideje, de végül nem így lett. Persze az oktatásokon felül is szán időt a feladatokra és a tanulásra, de a vasárnap például – egy-két kivételes esettől eltekintve – szigorúan pihenőnap. „Elfoglalt vagyok, de élvezem. Szerencsére napközben rutinfeladatokat végzek, és alapvetően egy nem túl stresszes munka mellett csinálom a képzést. Biztosan lehetne rosszabb is. Van például egy csoporttársam, aki gyakran túlórázik, így nem mindig tud bekapcsolódni az oktatásokba, de önállóan bepótolja a tananyagot, és így ő is tudja tartani a tempót. Szóval végül is egy húzósabb állás mellett is vállalható” – teszi hozzá.
Csak az időbeosztás más
A részidős képzés az időbeosztáson kívül mind felépítésben, mind tananyagban egyezik szuperintenzív verziójával, a junior programozói tudást három modul (Alapozó, Orientációs, Projekt) elvégzése biztosítja. Máté a harmadik modulnál tart, azaz már a projektidőszak (és egyúttal a képzés) vége felé közeledik. „Az elején TypeScript és Javascript programnyelveket tanultunk. A projektfázisban én frontend-hangsúlyos fullstack irányba mentem, így most már főleg a React Javascript library-t használom. Úgy érzem, a frontendes vonal közel áll hozzám, mert alapvetően vizuális típus vagyok”- mondja Máté.
A képzésből rádásul a pszichológusaink által tartott csoportos soft skill tréningek sem maradnak ki. „Nekem kifejezetten hasznos volt a csapaton belüli kommunikációról szóló tréning, például az, hogy hogyan legyünk asszertívak. Nemcsak elmélet volt, hanem kiscsoportos gyakorlatokat is végeztünk Zoom-szobákban. Sokszor felüdülést is jelentenek ezek a foglalkozások a programozói tananyag mellett, és talán valamennyire a csapatkohéziót is erősítik” – véli Máté.
Nem csak karrierváltáshoz
Korábban próbálkozott Coursera- és Udemy-kurzusokkal is, de valahogy mindig elakadt. „Azt hiszem, én az olyan képzéseken tudok igazán fejlődni és eredményeket elérni, ahol vannak elvárások, és van egyfajta nyomás. Bár itt is előfordul, hogy nem tudok elsőre megoldani egy-egy feladatot, és bele kell tenni az energiát, de ezekből sokat tanulok. Szerencsére közben vannak sikerélmények is. Azt pedig különösen élvezem, amikor szembesülök azzal, hogy egyes feladatokat mennyire le lehet egyszerűsíteni, vagy fel lehet gyorsítani megfelelő kódokkal” – teszi hozzá Máté, aki a vizsga után programozóként szeretne elhelyezkedni egy multicégnél vagy egy nagyobb startupnál. Szívesen megtapasztalná, hogy milyen egy igazi programozói vagy IT-s állást betölteni. Ennek ellenére a részidős képzést nemcsak azoknak ajánlja jó szívvel, akik teljes karrierváltáson gondolkodnak, hanem azoknak is, akik upskilling céljából értékes, piacképes tudással szeretnék kiegészíteni meglévő tudásukat.
Ha érdekel az informatika, szeretnéd rendszerezni és bővíteni a tudásod, vagy új karrierre vágysz, de még nem tetted meg az első lépéseket, akkor ezt a kurzust neked találták ki! A tananyagot a Google fejlesztette, a résztvevőket pedig a mi mentoraink segítik. Kerülj képbe a részletekkel és jelentkezz, július 19-én kezdünk!
Máté karrierútja nem mondható éppen hétköznapinak. Kisgyermek korától versenyszerűen műkorcsolyázott, korán megismerkedett a jég show-k különleges műfajával és a Disney on Ice jégtáncosaként körbe turnézta a fél világot. De mi történik egy showtáncossal a koronavírus-válság idején? Szerencsére Máté hitt a happy endben, a válsághelyzetre lehetőségként tekintett és végül megtalálta karrierje következő állomását. Ismerjétek meg első kézből izgalmas útját a szoftverfejlesztésig!
Legyünk őszinték, sokunk számára vonzónak tűnik az IT terület, de ugyanakkor kicsit tartunk is tőle a nehézsége miatt. Egy jól működő kód megírása sok IT szektoron kívüli ember számára teljesen lehetetlennek tűnik. De gondoltál már arra, hogy kódolás nélkül is kezdhetsz informatikai karrierbe?
A fejlesztési igények és a technológiák gyors változása, a minőségi munkaerő hiánya, illetve az értékes szakmai tudással rendelkező kollégák megtartásának nehézsége világszerte komoly kihívások elé állítja a vállalatokat. Hogyan adható egyedi válasz egy globális problémára? Kinek a feladata kezelni ezt, és hogyan érdemes hozzáfogni? Ezeket a kérdéseket jártuk körül Fachs Anitával, a Green Fox vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetőjével.
A hosszú hónapokig elhúzódó toborzás a HR rémálma. Főleg, ha még attól is tartani kell, hogy a nehezen kiválasztott szakember egy jobbnak vélt ajánlat miatt hirtelen továbbáll. Pedig van olyan megoldás, ami a kockázatokat és a költségeket is minimálisra csökkenti. Ez a tehetséges fiatal programozókat és a vállalatokat összekötő Tech Talent Speed Date, amelyet a Green Fox Academy szervez március 9-én, Budapesten.
The low-code development platform market is expected to witness a notable annual growth rate of 31.3% during 2020–2030. According to P&S Intelligence, the market revenue will reach $190,792.6 million by 2030. This trend has a significant impact on the job market as well, creating a huge demand for low-code developers. In order to provide a better understanding of low-code and the opportunities it creates, we organized a roundtable discussion. Check out the key insights that came out of the session.
Would you like to know our partners better, where you can even start your new IT career after the course? We have great news then! We sat down with Aliz's Community Manager, Petra Palotás, and asked her what kind of workplace Aliz is and why it is good to work there. Read our article and get to know Aliz!
Starting from the beginning in a different profession is never easy. However, we believe that the presence and guidance of a credible and experienced professional can be a huge help, especially if they have been in the same shoes before. Get to know Dóri's story, who was once an office manager and is now a Business Analyst and a mentor in our CRM Specialist course.
Besides challenges, the changes in the industry brought about by technological trends also present opportunities for companies to increase their revenue streams. However, if they want to stay ahead, organisations must keep pace with evolving technology, and their employees must have the necessary skills.
With the involvement of a new investor and majority owner, Sandberg Capital, Green Fox Academy continues the international expansion and the development of corporate services and courses. This partnership opens new opportunities for achieving our goals and we look forward to working together.